Rusza konferencja #CultureonLIVE

05.06.2021

Druga edycja konferencji #CultureonLIVE odbędzie się w dniach 8 i 9 czerwca 2021 na stronie www.cultureon.live. Właśnie ruszyły zapisy.

„Podczas pierwszej edycji w 2020 roku przedstawiciele biznesu, organizacji pozarządowych, środowiska naukowego, samorządu, instytucji kultury, mediów oraz twórcy i artyści mieli okazję dyskutować i wymieniać się doświadczeniami. Wszyscy zgodnie podkreślali, że dotąd brakowało przestrzeni, w której w sposób nieskrępowany i kreatywny mogliby uczyć się od siebie i prowadzić dialog. To dla nas najmocniejszy argument, aby kontynuować projekt i co roku go rozwijać.” - podsumowuje pomysłodawczyni projektu Tamara Kamińska, dyrektorka Music Export Poland, realizatora Konferencji.

Tegoroczna odsłona #CultureonLIVE odbędzie się hybrydowo w dniach 8-9 czerwca w przestrzeni Goyki 3 Art Inkubatora w Sopocie.

-Kończymy prace rewitalizacyjne naszej siedziby przy Goyki 3, gdzie zaaranżujemy przestrzeń pod studio streamingowe na potrzeby wystąpień prelegentów” – potwierdza Joanna Cichocka-Gula, dyrektorka Goyki3 Art Inkubatora, współorganizator Konferencji. „Od 1,5 roku działania instytucji gościmy artystki i artystów z Polski i zza granicy, tym bardziej cieszy nas, że tegoroczna edycja #CultureonLIVE, dzięki udziałowi zagranicznych partnerów, poszerza ją o kontekst międzynarodowy.

Zakres tematyczny konferencji będzie obejmował zarówno podsumowanie ostatniego trudnego roku i roli kultury w pandemii, dyskusje na temat dobrych praktyk i konieczności zadbania o dostępność realizowanych projektów, przyszłości zastosowania nowoczesnych technologii w realizacji wydarzeń kulturalnych i sposobów na budowanie relacji z odbiorcami w czasach społecznego dystansu. Z kolei udział w warsztatach, które odbędą się drugiego dnia konferencji, pozwoli uczestnikom na rozwój kompetencji cyfrowych, podpowie gdzie i jak szukać dodatkowych źródeł finansowania oraz jak skutecznie budować swój wizerunek online.

- Zaprosiliśmy wybitnych ekspertów i ekspertki – m.in. Doris Sommer, Nancy K Baym, Franka Kimenaia, Aleksandrę Przegalińską, Michała Komara, Małgorzatę Płysę, Agatę Etmanowicz, którzy podzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem, a także przykładami dobrych praktyk z całego świata. Jesteśmy przekonani, że po dwóch dniach prezentacji i warsztatów, uczestnicy i uczestniczki konferencji będą zainspirowani do jeszcze bardziej efektywnego działania w swojej pracy. – zachęca Miłosz Bembinow, wiceprezes Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, które jest organizatorem Konferencji.

Udział w #CultureonLIVE jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Liczba uczestników warsztatów jest ograniczona.

https://cultureon.live/zapisy/

Wydarzenie na FB:

https://www.facebook.com/events/302278788155829

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.