Romanse

28 Wrzesień 2020
Tej jesieni galeria Nadbałtyckiego Centrum Kultury rozbrzmi dźwiękami oberka, rheinländera i polki – miłośników tańca i folkloru zapraszamy na wystawę „Raz na ludowo. Od folkloru tanecznego do folku”. Uwaga: na tej imprezie nie ma podpierania ścian!
14 Wrzesień 2020
Wydarzeniem towarzyszącym 28. edycji Festiwalu EnergaCAMERIMAGE w Toruniu będzie wystawa retrospektywna – Helmut Newton: Lubię silne kobiety. Fotografie tego wybitnego niemieckiego artysty będą prezentowane w przestrzeniach Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” od 16 października 2020 do 28 marca 2021 r. Wystawa została zorganizowana we współpracy Fundacji Tumult z CSW i Fundacją Helmuta Newtona z Berlina. 
10 Wrzesień 2020
Jesień w Muzeum Manggha to z jednej strony dobry czas na nadrobienie „pandemicznych” zaległości, z drugiej – oczekiwanie na nowe artystyczne propozycje, których ostateczna forma prezentacji się jeszcze kształtuje.
7 Wrzesień 2020
Trwa wystawa niecodziennej postaci rodzimej sceny artystycznej. Nie każdy jednak wie, że Urszula Broll (1930–2020) była nie tylko zjawiskową i niesłusznie zapomnianą malarką, lecz także „matką” polskiego buddyzmu.
25 Sierpień 2020
Przed nami 2 wystawy Generatora Malta, które podsumują kilkumiesięczne działania artystek i aktywistów krytycznie przyglądających się relacji człowieka i wody, z perspektywy lokalnej i globalnej. Od dzisiaj nad jeziorem Rusałka będzie można zobaczyć Rusalka’s Tales Sary Alavi, a od 28 sierpnia w pływalni Olimpia – wystawę Woda jest tobą, którą stworzy 8 ekspozycji.
Historia jeziora Rusałka, zbudowanego przez żydowskich i polskich więźniów nazistowskiego obozu pracy zainspirowała Sarę Alavi do udziału w projekcie Generatora Woda jest tobą. Artystka od 2 tygodni prowadzi warsztaty rzeźby i storytellingu w Poznaniu, zbiera opowieści oraz wyrabia w glinie łódki z festiwalową publicznością.
19 Sierpień 2020
"Sztuka jest ponadmanipulacyjna i ponadczasowa. Oddajmy honor temu, co świadome, niezależne, konstruktywne i twórcze. Są to konieczne elementy do odczucia twórczości i uznania Artysty." - mówi Jerzy Grochocki. Jego autorską wystawę oglądać można od 13 sierpnia do 20 września w sali głównej Galerii Sztuki Olsztynie. 
19 Lipiec 2020
Festiwal na łące – koncerty Wrońskiej, Wąsika, Kaminskiego, Nowaka, improwizacje Klubu Komediowego, showcase z Wielkopolski. Nadchodzi trzeci krok Malta Festival Poznań! 
O co chodzi w krokach?
Festiwal w tym roku jest rozciągnięty w czasie, kroczący, objazdowy, rozrzucony po mieście, ale nadal żywą, wychodzącą do widza, pełną teatru, muzyki i rozmów Maltą, która od 30 lat ożywia Poznań.
1 Lipiec 2020
„Niedośnione sny czy proces wytoczony realnemu światu” to wystawa, która afirmuje niezwykłość, spotkanie nierealności z codziennością. Można ją oglądać w dniach 5.07 – 23.08.2020 w MGS w Łodzi.  Prace zgromadzone na ekspozycji kreują osobliwe i nieoczekiwane połączenia form nam bliskich, w stylu jedynie naśladującym rzeczywistość. Tym samym autor (który woli pozostać dla odbiorców tajemniczy, nieodkryty) igra z reputacją fotografii, jako tej w najwyższym stopniu pragmatycznej i uznawanej za najbardziej przystępną spośród sztuk mimetycznych.
29 Czerwiec 2020
Od 4 lipca do końca października w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli czynna będzie wystawa „Co mi w duszy gra. Chopinowi Duda Gracz”, prezentująca 34 spośród ponad 300 prac artysty zainspirowanych twórczością największego polskiego kompozytora.
27 Czerwiec 2020
Wystawa w BWA Galeria Sztuki w Olsztynie wpisuje się w cykl, który został przygotowany w związku z trzydziestoleciem pracy twórczej. W tym dość długim czasie, z perspektywy jednego życia, miały okazję objawić się różne okresy i fascynacje.

Strony