ROKOLA - Festiwal na trawie

02.08.2022
ROKOLA - Festiwal na trawie

"ROKOLA - Festiwal na trawie" to jednodniowy kameralny festiwal muzyczny, którego gospodarzem jest Grott Orkiestra. Festiwal odbędzie się w sobotnie, letnie popołudnie na terenie parku Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim, który okala tytułowe jezioro Rokola.

Koncerty odbędą się w wyznaczonej przestrzeni na trawie, blisko natury, z niezbędnym nagłośnieniem i oświetleniem, nieznacznie ingerując w otoczenie. Organizatorzy postarali się o iście rodzinną i beztroską atmosferę. Grott Orkiestra to zespół, który tworzy znana otwocka, wielopokoleniowa rodzina muzyczna.
Podczas festiwalu oprócz Grott Orkiestry ze Stanisławem Soyką wystąpią zaproszone zespoły: Tęskno i Piskorze. Wspólnym mianownikiem zespołów jest akustyczne granie w różnych stylach muzycznych od elektroakustycznych kompozycji Joanny Longić - liderki Tęskno przez filmowe kompozycje Grott Orkiestry aż po energetyczne, folkowe dźwięki zespołu Piskorze.

 

Celem festiwalu jest promocja uczestnictwa w kulturze na poziomie regionalnym a także upamiętnienie polskiego dziedzictwa historycznego, zwiększając obecność kultury w życiu społecznym mieszkańców Otwocka, Karczewa i powiatu otwockiego. Różnorodność stylów muzycznych i wielka charyzma wykonawców mają na celu ukazanie uniwersalności przekazu międzypokoleniowego.

 

6 sierpnia 2022 r.

16:00 Piskorze

17:30 Tęskno

19:00 Soyka&Grott Orkiestra

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl +48 579 667 678

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.