Recital Martina Garcia Garcia w Filharmonii Łódzkiej

-
06.12.2021

„Publiczność jest wspaniała, uwielbiam każdą z osób, które siedziały na widowni. I wiem, że niektórzy przychodzą na kilka koncertów, poznaję te twarze” – mówił po jednym z występów w tegorocznym Konkursie Chopinowskim Martín García García, który już 14 grudnia zagra recital fortepianowy dla melomanów Filharmonii Łódzkiej.

Hiszpański pianista niewątpliwie zdobył sobie serca dużej części warszawskiej publiczności. Sympatię odbiorców zaskarbił sobie nie tylko grą, lecz także szczerymi, często dowcipnymi i pełnymi emocji wypowiedziami. Artysta ma nietuzinkową, charyzmatyczną osobowość estradową i potrafi to wykorzystać. Jego interpretacje muzyki Chopina wzbudzały liczne kontrowersje i były szeroko dyskutowane przez krytyków.

 

Martín García García urodził się w 1996 roku. Rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku 5 lat, początkowo u Natalii Mazoun i Ilyi Goldfarba. Obecnie jest studentem w Escuela Superior de Música Reina Sofía w Madrycie w klasie Galiny Egujazarowej oraz Mannes School of Music w Nowym Jorku w klasie Jerome’a Rose’a. Zdobył nagrody w wielu konkursach pianistycznych w rodzinnej Hiszpanii, m.in. w Barcelonie, San Sebastian i Madrycie, a także poza granicami (m.in. w Moskwie). W 2021 roku zdobył I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Cleveland oraz III nagrodę i nagrodę za najlepsze wykonanie koncertu w XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

 

Ma na swoim koncie liczne recitale i koncerty z orkiestrami w Hiszpanii i USA, odbył m.in. tournée z Freixenet Symphonic Orchestra pod batutą Josepa Ponsa. Brał udział w wielu festiwalach i kursach mistrzowskich, w tym u nieżyjącego już wybitnego pianisty i pedagoga Wladimira Krajniewa.

 

RECITAL FORTEPIANOWY

14 grudnia 2021, 19.00

 

 

Wykonawca:

Martín García García – fortepian

 

Program:

J.S. Bach – Preludium i fuga g-moll BWV 885

J.S. Bach – Preludium i fuga Cis-dur BWV 848

J.S. Bach – Preludium i fuga D-dur BWV 850

 

F. Chopin – Mazurki op. 50

F. Chopin – Impromptu Ges-dur op. 51

F. Chopin – Preludium As-dur op. 28 nr 17

F. Chopin – Preludium Es-dur op. 28 nr 19

F. Chopin – Preludium F-dur op. 28 nr 23

F. Chopin – Sonata h-moll op. 58

 

Prowadzenie koncertu: Agata Kwiecińska

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.