Radio Penderecki Head

Na jednym koncercie, 22 marca, zabrzmiały kompozycje Krzysztofa Pendereckiego i gitarzysty Radiohead, Jonny’ego Greenwooda. Spotkanie obu artystów nie było przypadkowe. Greenwood od lat inspiruje się twórczością Pendereckiego. Nasz kompozytor mógł odkryć ponownie swoją muzykę, dzięki współpracy z rockmanem.Kolejno zabrzmiały „Ofiarom Hiroszimy – tren” naszego kompozytora, inspirowana nią „Popcorn Superhet Receiver” Greenwooda, a po przerwie „Polymorphia” Pendereckiego i „48 Responses to Polymorphia”. Tę ostatnią Greenwood napisał w 2011r. Wszystkie utwory wykonała orkiestra kameralna Aukso, którą dyrygowali na zmianę Penderecki i Marek Moś, szef zespołu. Muzyczne wrażenia uzupełnili polscy specjaliści od efektów świetlnych i wizualizacji.Artyści uznali eksperyment za udany i zaraz po koncercie rozpoczęli pracę nad płytą. W efekcie od 13 marca możemy słuchać nagrania utworów Pendereckiego i Greenwooda na jednym krążku. Tym razem także towarzyszyła im orkiestra Aukso. Album powstał we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym, wytwórniami Alvernia Studios i Nonesuch Records.(Kinga Wojciechowska)Ciekawe? Powiedz o tym znajomym:

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Brak głosów