Przed nami XVIII „Śląska Jesień Gitarowa”

-
13.10.2022
Duo Deloro foto

Przed nami kolejna osiemnasta edycja Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Gitarowego im. Jana Edmunda Jurkowskiego „Śląska Jesień Gitarowa”. To wyjątkowe święto gitary klasycznej w Tychach zagości w dniach 25-30 października bieżącego roku, cały festiwal rozpoczyna jednak już 23 września koncert w Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Wydarzenia festiwalowe będą odbywały się w obu miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

 

Na zaplanowane w Tychach koncerty trwa sprzedaż biletów, na melomanów czekają także karnety obejmujące wszystkie sześć festiwalowych wydarzeń odbywających się w tyskiej Mediatece – dostępne na stronie partnera Festiwalu, bileterii Ticketmaster.pl. W tym roku, Miejskie Centrum Kultury w Tychach, organizator Śląskiej Jesieni Gitarowej łączy siły z innymi śląskimi instytucjami, przez co muzyczne świętowanie rozpocznie się już wcześniej koncertami i wydarzeniami dodatkowymi odbywającymi się w najlepszych katowickich salach koncertowych. Najbliższe już w ten weekend, kiedy w Filharmonii Śląskiej w Katowicach, w Sali koncertowej Współorganizatora Śląskiej Jesieni Gitarowej usłyszymy Dyrektora Artystycznego Festiwalu, Marka Nosala oraz Jakuba Morozińskiego. Polscy wirtuozi zagrają wraz ze Śląską Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Macieja Tomasiewicza. W programie m.in. Joanna Wnuk-Nazarowa Morze Śródziemne, żegnaj. Próba rekonstrukcji na 2 gitary i orkiestrę kameralną, Marek Pasieczny Koncert na gitarę i orkiestrę smyczkową (utwór napisany specjalnie i prawykonany na Festiwalu ŚJG 2018).

 

Pełnię muzycznego świętowania zaplanowano na październik, który upłynie pod znakiem gitary klasycznej już od pierwszych dni – 1 października w Gemini Park Tychy podziwiać można będzie występ Duo Flamenco: recital Michała Czachowskiego (gitara flamenco) z elementami żywiołowego tańca flamenco (Anna Mendak) w wykonaniu najlepszych artystów tego gatunku w Polsce. Wydarzenie połączone będzie z otwarciem wystawy Śląska Jesień Gitarowa w obiektywie I. Kaźmierczaka – retrospektywa. Zobaczymy na niej fotografie dokumentalisty Festiwalu z lat 1986-2018, na których można prześledzić jak tyskie święto gitary zmieniało się z edycji na edycję.
W przestrzeniach Gemini Park Tychy zdjęcia będzie można oglądać do 22 października, a następnie, na czas festiwalowych koncertów - w tyskiej Mediatece. W świat dźwięków bezgłośnie wprowadzi także najbardziej znany w Polsce mim Ireneusz Krosny, prezentując swoje najlepsze skecze związane z muzyką, a to wszystko we wtorek, 25 października w Teatrze Małym w Tychach. Występ tyszanina poprzedzi Gitarrissimo – troje gitarzystów z niemieckiego miasta partnerskiego Oberhausen.

 

Nad różnorodnością i bogactwem koncertów Śląskiej Jesieni Gitarowej czuwa jego dyrektor artystyczny, dr hab. Marek Nosal – instrumentalista, profesor Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i Dziekan Wydziału Instrumentalnego tej uczelni.

Do współtworzenia tegorocznej edycji zaprosiliśmy łącznie 161 artystów z całego świata – solistów, zespoły kameralne, pięć polskich orkiestr i gwiazdy światowego formatu. To m.in. Adam del Monte, Enrike Solinís, Erlendis Quartet, Yamandu Costa (laureat Latin Grammy Awards 2021) oraz nominowany do Grammy Awards 2022 Mak Grgić – wymienia Nosal.

 

Co więcej, w tym roku festiwal uświetnią trzy polskie prapremierowe wykonania koncertów gitarowych oraz prawykonanie utworu na gitarę i orkiestrę smyczkową Aleksandra Lasonia – dodaje Małgorzata Król, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tychach, organizatora Śląskiej Jesieni Gitarowej.

 

Głównym celem festiwalu jest prezentacja najbardziej wartościowych dokonań współczesnej gitarystyki oraz współczesnych kompozytorów, ukazanie pełnego spektrum gatunków muzyki gitarowej, zarówno w aspekcie obsadowym, jak i stylistyczno-historycznym. To także promocja osiągnięć najwybitniejszych polskich wykonawców, młodych talentów oraz szeroko pojętej polskiej branży muzycznej. Dzieje się to dzięki doborowi artystów, ale także Międzynarodowemu Konkursowi Gitarowemu im. Jana Edmunda Jurkowskiego. To w jego ramach poznamy obiecujących wirtuozów z całego świata, w finale prezentujących się z AUKSO Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy. Poszczególne etapy Konkursu oraz jego ścisły Finał to nie lada wyzwanie oraz prawdziwy zaszczyt, a na pewno wartościowe doświadczenie zapisywane na kartach kariery gitarowej uczestników konkursu. Ich poczynania można będzie śledzić podczas przesłuchań II etapu Konkursu w Zespole Szkół Muzycznych im. Feliksa Rybickiego w Tychach (tu wstęp jest wolny), a także podczas finałowego etapu z orkiestrą (na niego także można już zdobyć bilety). Konkurs budzi wiele emocji – już sama liczba zainteresowanych tegoroczną jego edycją robi wrażenie – do pierwszego etapu zgłosiło się aż 34 gitarzystów z 11 krajów świata (Białorusi, Czech, Danii, Francji, Hiszpanii, Japonii, Polski, Rumunii, Serbii, Węgier i Włoch), spośród których na żywo usłyszymy 25, a do finału zostanie wybranych 6 z nich. To niewątpliwie ciekawy punkt programu Festiwalu.

 

Warto przyjrzeć się także wydarzeniom odbywającym się w ramach Śląskiej Jesieni Gitarowej w Katowicach – jak wspomniano na początku, spotkania z muzyką rozpoczną się już 23 września 2022 r. w Filharmonii Śląskiej. Miejskie Centrum Kultury w Tychach organizuje festiwal w ścisłej współpracy z powyższą instytucją. Warta zauważenia jest również współpraca z innymi znakomitymi, docenianymi przez melomanów miejscami, takimi jak Akademia Muzyczna w Katowicach, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia (NOSPR) czy Radio Katowice, gdzie także odbywać będą się festiwalowe koncerty. Całości dopełnia realizacja programu koncertów
z udziałem wybitnych orkiestr takich jak AUKSO czy NOSPR.

 

Jak przyznaje Marek Nosal, koncerty odbywające się w ramach Śląskiej Jesieni Gitarowej są dla miłośników muzyki gitarowej, dla gitarzystów zaś atrakcyjną część Festiwalu stanowi Konkurs Gitarowy im. J.E. Jurkowskiego (będący jednym z najbardziej prestiżowych tego typu wydarzeń na świecie) oraz wydarzenia dodatkowe skierowane bezpośrednio do muzyków – nie zabraknie więc wykładów i lekcji mistrzowskich z zaproszonymi gośćmi, których także oglądać będziemy na scenach festiwalowych czy zasiadających w Jury konkursu. Zaplanowano sesję naukowo-artystyczną Gitara. Wczoraj – dziś – jutro będącą płaszczyzną wymiany doświadczeń, możliwością wysłuchania wykładów i obejrzenia prezentacji. Wśród ekspertów znajdzie się Evangelina Mascardi, Zbigniew Dubiella, Krzysztof Komarnicki, Wojciech Gurgul, Dorota Naruk, Wanda Palacz oraz Thomas Offermann. Festiwal uzupełnią także lutnicy prezentujących ofertę sprzętu gitarowego, można będzie także zaopatrzyć się w wydawnictwa festiwalowe: płyty CD, katalogi i gadżety Śląskiej Jesieni Gitarowej.

 

Organizatorzy, Miejskie Centrum Kultury w Tychach zapraszają do uczestnictwa w Śląskiej Jesieni Gitarowej – międzynarodowym święcie gitary klasycznej odbywającym się na Śląsku, w Tychach i Katowicach. Szczegółowy program wydarzeń festiwalowych oraz ciekawe informacje na jego temat można znaleźć na dedykowanej stronie internetowej i Facebooku: www.guitar.tychy.pl (strona dwujęzyczna) i www.fb.com/SilesianGuitarAutumn. Bilety na wydarzenia festiwalowe odbywające się w Tychach można znaleźć na stronie partnera wydarzenia, bileterii Ticketmaster.pl. Na te odbywające się w katowickich salach koncertowych, bilety dostępne są na stronach poszczególnych instytucji. Na pozostałe wydarzenia wstęp jest bezpłatny – obowiązują wówczas wejściówki do odbioru w poszczególnych miejscach, a jeśli te nie są w ogóle wymagane, informacja taka jest wskazana w szczegółowym programie prezentowanym poniżej.

Koki Fujimoto foto

Program XVIII Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Gitarowego

im. Jana Edmunda Jurkowskiego „Śląska Jesień Gitarowa” 2022

23-30 października 2022

 

23 X 2022 niedziela  godz. 12.00,
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach

 

Adam del Monte

Shayan Fathi – cajón

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach

Clelia Cafiero – dyrygent


W programie m.in. Adam del Monte Concerto No. 2 for Flamenco Guitar and Orchestra (polska premiera). Spotkanie klasycznej tradycji ze współczesną fuzją stylów jaką jest tzw. nuevo flamenco. Adam del Monte to niezwykle wszechstronny artysta, który jako gitarzysta z równym powodzeniem wykonuje flamenco i muzykę klasyczną, ale też łączy te dwa światy w swej twórczości. Artysta wystąpi w Polsce po raz pierwszy.

 

Bilety: 19-80 zł do nabycia w NOSPR

https://nospr.bilety24.pl/kup-bilet-na-568-nospr-clelia-cafiero-adam-del-monte-slaska-jesien-gitarowa-s3-77011?id=406030

 

godz. 17.00, Studio Koncertowe Polskiego Radia w Katowicach
 

Kupiński Guitar Duo: Ewa Jabłczyńska i Dariusz Kupiński

 

Orkiestra Kameralna Archetti
Maciej Tomasiewicz – dyrygent

 

W programie m.in. Roland Dyens Concertomaggio na dwie gitary i orkiestrę, utwór zmarłego przed sześciu laty, uwielbianego przez polską publiczność wirtuoza i kompozytora, przyjaciela i gościa festiwalu.

Kupiński Guitar Duo to obecnie najbardziej rozchwytywany polski gitarowy zespół kameralny, który
z powodzeniem koncertował w większości krajów Europy, USA, Meksyku, Chinach, Japonii.
W programie koncertu m.in. Concertomaggio na dwie gitary i orkiestrę


Na koncert obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w Radiu Katowice (ul. Ligonia 29, Katowice). Liczba miejsc ograniczona.

 

24 X 2022 poniedziałek godz. 13.00-17.00,

Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach
 

Adam del Monte – wykład i lekcje mistrzowskie


Wstęp bezpłatny

 

godz. 19.00, Sala koncertowa Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach

 

Andrzej Grygier - zwycięzca MFG Olsztyn 2018 i MFG Budapeszt 2022

François-Xavier Dangremont - zwycięzca MFG Kutna Hora 2019

 

Recitale zwycięzców prestiżowych międzynarodowych konkursów gitarowych zawsze cieszą się zainteresowaniem festiwalowej publiczności - to okazja do poznania nowych wybitnych osobowości sceny muzycznej. Andrzej Grygier jest bez wątpienia najbardziej utytułowanym polskim gitarzystą młodego pokolenia, laureatem licznych międzynarodowych konkursów gitarowych, w tym zwycięzcą ponad dwudziestu z nich. François-Xavier Dangremont również może się pochwalić wieloma nagrodami zdobytymi w prestiżowych konkursach międzynarodowych. Gitarzyści zaprezentują się
w zróżnicowanym repertuarze, wszechstronnie ukazującym ich talent i wyjątkowe umiejętności.

 

Na koncert obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w Akademii Muzycznej
im. K. Szymanowskiego (ul. Zacisze 3, Katowice).

 

25 X 2022 wtorek godz. 10.00-17.00,
Sala koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych im. F. Rybickiego
w Tychach

 

Przesłuchania II etapu XVIII Międzynarodowego Konkursu Gitarowego im. J.E. Jurkowskiego

 

Wstęp bezpłatny

 

godz. 18.30, Teatr Mały w Tychach
 

Ireneusz Krosny i Gitarrissimo: Angenendt Guitar Duo i Peter Kroll-Ploeger
 

Krosny – muzycznie i wesoło – program zawiera scenki z dorobku artystycznego artysty, które wiążą się z muzyką. Spodziewać się należy m.in. Wizyty u szefa, W sklepie muzycznym, Strażaka, Artysty, Dyrygenta oraz innych, które z całą pewnością rozbawią widza do łez.

Występ poprzedzi koncert gitarowy Gitarrissimo – artystów z miasta partnerskiego Tychów – Oberhausen (Niemcy). Przed tyską publicznością zaprezentują się Peter Kroll-Ploeger oraz Angenendt Guitar Duo: Martina i Tristan Angenendt. Cała trójka zaprezentuje się pod szyldem Gitarrissimo będącym w Niemczech stowarzyszeniem promującym muzykę gitarową i instrumenty pokrewne.


Bilety: 35 zł do nabycia w Teatrze Małym w Tychach i na ticketmaster.pl

https://www.ticketmaster.pl/event/slaska-jesien-gitarowa-2022-krosny-muzycznie-i-wesolo-bilety/25855

 

26 X 2022 środa godz. 10.00-17.00,
Sala koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych im. F. Rybickiego
w Tychach

 

Przesłuchania II etapu XVIII Międzynarodowego Konkursu Gitarowego im. J.E. Jurkowskiego

 

Wstęp bezpłatny

 

godz. 18.30, Mediateka w Tychach

 

Jérémy Jouve

Mak Grgić

Marek Nosal

AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy

Marek Moś – dyrygent

 

W programie m.in.: Thierry Escaich - Koncert na gitarę i orkiestrę smyczkową (polska premiera), Leon Firšt - The Beatz Concerto na gitarę i orkiestrę smyczkową (polska premiera), Aleksander Lasoń - Concerto eufonico na gitarę amplifikowaną i orkiestrę smyczkową (premiera utworu Sinfonia concertante w nowej wersji).

Koncert premierowych wykonań kompozycji powstałych w 2022 roku. Forma koncertu na gitarę
i orkiestrę smyczkową we współczesnym ujęciu trzech kompozytorów, reprezentujących trzy generacje, odmienne tradycje i style muzyczne. Wszystkie utwory łączy komunikatywny język muzyczny, odwołujący się do dźwięków znanych współczesnemu słuchaczowi. Wystąpi trzech wybitnych solistów oraz AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy - najlepsza polska orkiestra kameralna, a całością zadyryguje jej charyzmatyczny szef - Marek Moś.

 

Bilety: 50 zł

https://www.ticketmaster.pl/event/slaska-jesien-gitarowa-2022-j-jouve-m-grgic-m-nosal-aukso-bilety/25719

 

27 X 2022 czwartek godz. 10.00-17.00,
Sala koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych im. F. Rybickiego
w Tychach

 

Przesłuchania II etapu XVIII Międzynarodowego Konkursu Gitarowego im. J.E. Jurkowskiego

 

Wstęp bezpłatny

 

godz. 18.30, Mediateka w Tychach
 

Jakub Kościuszko

Radomska Orkiestra Kameralna

Szymon Morus – dyrygent

Kōki Fujimoto - zwycięzca MFG Heinsberg 2019

Harvey Hope Dzieła Niedokończone

 

Recital solowy Kōki Fujimoto, zwycięzcy międzynarodowego konkursu gitarowego w Heinsbergu to okazja do poznania niezwykle interesującego solisty, występującego w Polsce po raz pierwszy. Młody artysta ma w dorobku kilka płyt solowych, w tym album z kompletem utworów gitarowych swego wybitnego rodaka, Toru Takemitsu. W Tychach Kōki Fujimoto zaprezentuje się w zróżnicowanym repertuarze, wszechstronnie ukazującym jego talent i wyjątkowe umiejętności. W programie znajdą się utwory autorstwa XIX- i XX-wiecznych kompozytorów, takich jak Fernando Sor, Miguel Llobet, Maurice Ravel i Toru Takemitsu.

 

W programie m.in.: Harvey Hope - The Lake from Three Symphonic Poems op. 52 na orkiestrę kameralną (prapremiera): koncert przybliży twórczość Harveya Hope’a, zmarłego w 2014 roku gitarzysty, kompozytora, pedagoga, pisarza i kolekcjonera instrumentów. Zabrzmią jego utwory orkiestrowe oraz na gitarę z orkiestrą. Muzyka Hope’a charakteryzuje się czytelnymi emocjami
i rozpoznawalnym stylem, nawiązującym przede wszystkim do muzyki hiszpańskiej - takim utworem, odwołującym się do słynnego Concierto de Aranjuez, jest De Madrugada - concertino na gitarę
i orkiestrę, które m.in. będzie można usłyszeć w Tychach.

Rezultatem współpracy artystów biorących udział w projekcie jest płyta, której uroczysta premiera będzie miała miejsce podczas tyskiego festiwalu. Dodatkową specjalną atrakcją wieczoru będzie prawykonanie kompozycji The Lake from Three Symphonic Poems op. 52 na orkiestrę kameralną.

 

Bilety: 50 zł

https://www.ticketmaster.pl/event/slaska-jesien-gitarowa-2022-k-fujimoto-j-kosciuszko-bilety/25729

 

28 X 2022 piątek godz. 10.00-17.00,
Zespół Szkół Muzycznych im. F. Rybickiego w Tychach

 

Lekcje mistrzowskie

 

godz. 18.30, Mediateka w Tychach

Evangelina Mascardi – lutnia

Duo Deloro: Adam del Monte i Mak Grgić
 

Evangelina Mascardi to wybitna lutnistka, która regularnie występuje z najsłynniejszymi orkiestrami muzyki dawnej pod batutą takich mistrzów jak: Jordi Savall, Marc Minkowski czy John Eliot Gardiner. Jednocześnie koncertuje i nagrywa jako solistka, a na tym polu wyróżniana jest zwłaszcza za interpretacje muzyki dwóch mistrzów epoki Baroku - Johanna Sebastiana Bacha oraz Sylviusa Leopolda Weissa, czyli najwybitniejszego lutnisty czasów Bacha. Utwory tych właśnie twórców wypełnią program solowego recitalu Evangeliny Mascardi w Tychach.

 

Duo Deloro tworzy dwóch wybitnych gitarzystów wyrosłych z różnych muzycznych tradycji - flamenco i muzyki klasycznej. Adam del Monte koncertuje jako solista i kameralista, wykonując muzykę flamenco, ale także m.in. partię solową w słynnym Concierto de Aranjuez. Komponuje muzykę gitarową, ale jest również twórcą pierwszej na świecie opery flamenco. Brał udział
w wielu prestiżowych produkcjach, np. nagraniach muzyki filmowej Johna Williamsa (Monachium)
i operowej (Ainadamar Osvaldo Golijova - album uzyskał dwie nagrody Grammy). Mak Grgić, wirtuoz gitary klasycznej, koncertujący w Europie, Stanach Zjednoczonych i Azji, jest ceniony za interpretacje „żelaznego” repertuaru gitarowego, ale także za wykonania współczesnej muzyki bałkańskiej,
a ostatnio szczególnie za płytę Mak/Bach nominowaną do nagrody Grammy w 2022.

W programie koncertu Duo Deloro znajdzie się muzyka kompozytorów argentyńskich
i hiszpańskich oraz utwory Adama del Monte.

 

Bilety: 50 zł

https://www.ticketmaster.pl/event/slaska-jesien-gitarowa-2022-e-mascardi-duo-deloro-bilety/25733

 

29 X 2022 sobota godz. 9.00-17.00,
Hotel Tychy

 

Sesja naukowo-artystyczna Gitara. Wczoraj dziś – jutro

Wstęp bezpłatny

 

godz. 18.30, Mediateka w Tychach
 

Erlendis Quartet

Yamandu Costa

 

Erlendis Quartet to najczęściej nagradzany kwartet gitarowy, m.in. zwycięzcy konkursów: Duńskiego Radia i Guitar Foundation of America oraz wielu innych, ich występy to gitarowa kameralistyka na najwyższym poziomie. W programie tyskiego koncertu znajdą się autorskie opracowania zespołu muzyki barokowej i klasycznej, a także latynoamerykańskiej i hiszpańskiej, a będą to utwory
J.S. Bacha, W.A. Mozarta, I.J. Paderewskiego, G. Rodrigueza i E. Lecuony.

 

Yamandu Costa - wirtuoz 7-strunowej gitary, oszałamiający i hipnotyzujący publiczność błyskotliwą grą i kompozytorską fantazją, laureat wielu nagród, w tym Latin Grammy za najlepszy album instrumentalny w 2021 roku. W swej muzyce Yamandu Costa porusza się swobodnie
w kilku obszarach stylistycznych, przede wszystkim są to różne gatunki muzyki latynoamerykańskiej, a także jazz oraz muzyka klasyczna. Koncertuje na całym świecie, występuje ze słynnymi orkiestrami i w różnorodnych duetach, m.in. z osobistościami świata muzyki, takimi jak Bobby McFerrin czy Richard Galliano. Jednak nic tak nie odzwierciedla skali jego wszechstronnego talentu, jak recitale solowe - taki właśnie będzie jego koncert w Tychach.

 

Bilety: 70 zł

https://www.ticketmaster.pl/event/slaska-jesien-gitarowa-2022-erlendis-quartet-y-costa-bilety/25735

 

30 X 2022 niedziela godz. 12.00,
Mediateka w Tychach

 

Finałowy etap XVIII Międzynarodowego Konkursu Gitarowego im. J.E. Jurkowskiego

Soliści: finaliści konkursu

AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy

Marek Moś – dyrygent


W programie 6 wykonań koncertów gitarowych, w których solistami będą finaliści Międzynarodowego Konkursu Gitarowego im. J.E. Jurkowskiego. W repertuarze m.in. słynne Concierto de Aranjuez Joaquina Rodrigo.

 

Bilety: 40 zł

https://www.ticketmaster.pl/event/slaska-jesien-gitarowa-2022-final-konkursu-gitarowego-bilety/25737

 

godz. 18.30, Mediateka w Tychach

 

Gala finałowa

Ceremonia wręczenia nagród i koncert laureatów XVIII Międzynarodowego Konkursu Gitarowego im. J.E. Jurkowskiego

Enrike Solinís & Euskal Barrokensemble
 

Enrike Solinís z równą wirtuozerią gra muzykę klasyczną, barokową i flamenco. Jest badaczem
i znawcą muzyki etnicznej i historycznej. Współpracuje z wybitnymi wykonawcami muzyki dawnej – Jordi Savallem, Rene Jacobsem, a od 2006 roku prowadzi własny zespół Euskal Barrokensemble,
z którym wystąpi w Tychach. Program El Amor Brujo to esencja muzyki hiszpańskiej - ogniste rytmy, wielkie emocje, porywająca wirtuozeria i temperament wykonawców, a w repertuarze - znane utwory Manuela de Falli i Joaquina Rodrigo w unikalnych aranżacjach, wykonywane na instrumentach tradycyjnych w połączeniu ze śpiewem i tańcem.

 

Bilety: 70 zł
https://www.ticketmaster.pl/event/slaska-jesien-gitarowa-2022-e-solinis-euskal-barrokensemble-bilety/25739

 

Wydarzenia towarzyszące

 

1-22 X 2022 Gemini Park Tychy

 

Wystawa fotografii

Śląska Jesień Gitarowa w obiektywie Ireneusza Kaźmierczaka – retrospektywa

Wstęp bezpłatny

 

 

Karnet obejmujący 6 koncertów w Mediatce XXI wieku w Tychach:
 • 26 X 2022 r., godz. 18.30 - Jérémy Jouve (Francja), Mak Grgić (Słowenia), Marek Nosal (Polska), AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia,
 • 27 X 2022 r., godz. 18.30 - Kōki Fujimoto (Japonia). Jakub Kościuszko (Polska), Radomska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Szymona Morusa,
 • 28 X 2022 r., godz. 18.30 - Evangelina Mascardi (Argentyna). Duo Deloro: Adam del Monte (Hiszpania/USA) i Mak Grgić (Słowenia),
 • 29 X 2022 r., godz. 18.30 - Erlendis Quartet (Polska). Yamandu Costa (Brazylia),
 • 30 X 2022 r., godz. 12.00 - Finaliści Konkursu Gitarowego im. J. E. Jurkowskiego, AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia,
 • 30 X 2022 r., godz. 18.30 - Laureaci XIII Międzynarodowego Konkursu Gitarowego im. J. E. Jurkowskiego, AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia. Enrike Solinís & Euskal Barrokensemble (Hiszpania).
Karnety: 280 zł
https://www.ticketmaster.pl/event/slaska-jesien-gitarowa-2022-karnet-bilety/25725
UWAGA!
Karnet nie obejmuje wydarzenia w Teatrze Małym w Tychach - Ireneusz Krosny i Gitarrissimo: Angenendt Guitar Duo i Peter Kroll-Ploeger.

 

XVIII Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Gitarowy im. Jana Edmunda Jurkowskiego
„Śląska Jesień Gitarowa” 2022
23-30 października 2022
 
 • XVIII Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Gitarowy im. Jana Edmunda Jurkowskiego „Śląska Jesień Gitarowa” 2022 odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego oraz Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Tychy Andrzeja Dziuby.

 
 • Organizator: Miejskie Centrum Kultury w Tychach
Śląska Jesień Gitarowa została zorganizowana ze środków miasta Tychy.

 
 • Współorganizator:
Filharmonia Śląska im. H.M. Góreckiego w Katowicach

 
 • Mecenat:
FCA Poland

 
 • Partnerzy:
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego
w Katowicach, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, Zespół Szkół Muzycznych im. F. Rybickiego w Tychach, Archetti Orkiestra Kameralna, Ticketmaster.pl, Hotel Tychy, Gemini Park Tychy, D’Addario


 
 • Patroni medialni:

kultura.onet.pl, TVP Kultura, TVP Katowice, Program 2 Polskiego Radia, Radio Katowice, Radio eM, Gazeta Wyborcza i CoJestGrane24, Sześć Strun Świata, Presto, Twoje Tychy i tychy.pl


Najnowsze informacje nt. wydarzenia można znaleźć na:

www.guitar.tychy.pl

www.facebook.com/silesianguitarautumn

www.instagram.com/mcktychy

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.