Przechowalnia wspomnień

fot. Pexels

Jestem wychowany na słuchowiskach radiowych i koncertach nadawanych przez radio. Potem przyszło MTV. Muzyka to dla mnie przechowalnia wspomnień. Każdy utwór niesie ze sobą wspomnienie danego czasu, lepszego czy gorszego, bez znaczenia. Poza samym jego pięknem jest dla mnie jak album ze zdjęciami. Czasem myślę, że nie pamiętam czegoś lub kogoś, a wystarczy piosenka, muzyka i przywołuje tamto miejsce, osobę, mimo że wtedy nie zwracałem nawet uwagi na to, co gra w radiu. Piosenka szczególnie dla mnie ważna? „Kocham Cię jak Irlandię” i jeszcze… Al Bano i Romina Power, „Ci Sara”. To czasy podstawówki, gdy bezgranicznie się w niej kochałem. Pierwsza piosenka – to pierwsza miłość. A potem taki hymn na każdej imprezie oraz wspomnienie o przyjacielu, który odszedł za wcześnie.

Sebastian M.

***

Jeśli chcesz się z nami podzielić swoją muzyczną opowieścią, napisz na adres: [email protected]

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów