Presto Junior zaprasza na Bajki supermuzyczne!

Spotkanie w Antykwariacie Abecadło znajdującym się w dawnej, zabytkowej aptece Pod Aniołem Stróżem jest skierowane zarówno dla najmłodszych, młodzieży, rodzin i osób starszych, wszystkich, którzy lubią bajki i muzykę.

Mysz, trzy żabki, dziewczynka Zosia i niegrzeczne skrzypce to bohaterowie kilku bajek autorstwa Ewy A. Szpotakowskiej, które publikowaliśmy w Presto Juniorze. Bajki są różne, trochę wesołe, a czasem odrobinę tajemnicze, ale jest coś, co łączy je wszystkie. To świat dźwięków, pięknych melodii i muzycznych ciekawostek. Odkryj go razem z bohaterami, posłuchaj i zagraj na instrumentach świata, wymyślaj z nami nowe piosenki, zaśpiewajmy z Mają Baczyńską jak ptaki w koronach drzew! Ewa A. Szpotakowska (Presto Junior) – teksty i Maja Baczyńska (Presto. Muzyka Film Sztuka, Presto filmowe) – muzyka oraz...bajki-niespodzianki o pewnych tajemniczych drzewach!

Antykwariat ABECADŁO,
ul. T. Kościuszki 18, Kraków
28 lipca 2019 r. (niedziela), godz. 17.30, wstęp wolny
Czas trwania: 45 minut
*

Ewa A. Szpotakowska – dyrygentka chóralna, pianistka, chórzystka. Absolwentka Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie (specjalność dyrygentura chóralna) w klasie prof. Sławka A. Wróblewskiego. Pracuje na macierzystym Wydziale na stanowisku wykładowcy jako akompaniator na lekcjach dyrygowania.
Prowadzi zespoły wokalne: Uśmiech Teściowej przy Wawerskim Towarzystwie Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Zaciszańska Nuta w Domu Kultury Zacisze. Przez 2 lata była dyrygentką chóru PSM I. st. im. T. Bairda w Grodzisku Mazowieckim. Jest również asystentką dyrygenta w ZPSM im. F.Chopina w Warszawie. Śpiewa w Chórze Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Związana z
magazynem muzycznym Presto, do którego pisze muzyczne bajki dla dzieci. W wolnych chwilach
piecze ciasta, haftuje krzyżykami, słucha Mozarta i wyjeżdża w dalekie podróże.

Maja Baczyńska – muzyk, reżyser, autorka tekstów do utworów muzycznych (w tym libretta) oraz poezji i prozy. Doktorantka na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie (prowadzi badania dot. filmów muzycznych). Zastępca redaktor naczelnej w magazynie Presto. Muzyka Film Sztuka oraz redaktor naczelna Presto filmowego. Założycielka grupy filmowej MUDO Music Documentaries (m.in. dokumenty muzyczne: „Kilka pytań o słyszenie świata”, „Prawykonanie x 3”, „Warsaw Music: Suita warszawska II” czy autorski spektakl synkretyczny „Motyl i wilk”). Regularnie koncertuje w różnych składach, wykonując muzykę intuicyjną, na styku eksperymentu i tradycji, chętnie łącząc brzmienia etniczne z elektroniką oraz improwizując do spektakli teatralnych i tanecznych, m.in. w ramach Butohpolis. I Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Butoh w Warszawie współpraca z Krzysztofem Jerzakiem, krakowskim tancerzem i nauczycielem japońskiego tańca Butoh i japońskiej sztuki walki Aikido. Współpracowała także z Warsaw Gamelan Group (m.in. w ramach festiwalu Sonus ex Machina w Poznaniu).
Współprowadzi z tłumaczem Pawłem Stroińskim bloga „My Messages”. Interesuje się muzyczną terapią z użyciem mis dźwiękowych.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu Fundacji Miasto Literatury pt. "Krakowskie księgarnie na medal".
Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Miasta Krakowa.

Zapraszamy serdecznie i prosimy o pomoc w upowszechnieniu informacji o spotkaniu i działalności Antykwariatu Abecadło.
www.abecadlo.org

Wydarzenie FB:

https://www.facebook.com/events/2323220937919487/?active_tab=discussion

(red}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów