PRESTO JUNIOR: Ukołysz dziecko

06.08.2020
fot. Matheus Bertelli, Pexels

W serwisie YouTube możesz znaleźć kołysanki z całego świata, jednak niektóre dzieci są tak wrażliwe na bodźce dźwiękowe, że szukamy czegoś naprawdę cichutkiego…

I wówczas aż się prosi, aby znaleźć brzmienie takiego instrumentu, który działa na dziecko uspokajająco. Świetnie w tym celu mogą się sprawdzić dzwonki koshi i zaphiry. Najlepiej jest mieć taki w zanadrzu, gdyż sposób wydobywania brzmienia z tuby, w której znajduje się blaszka uderzająca o metalowe pręciki, sam w sobie może być dla malucha bardzo ciekawy, a ruch kołysania, w który należy wprowadzić instrument, aby zaczął grać, niemal hipnotyzuje i usypia. Jeśli natomiast nie mamy instrumentu w domu, możemy znaleźć wartościowe nagrania w internecie, niektóre oprócz dźwięków dzwonków koshi zawierają także dźwięki oceanu bądź delikatną, ambientową elektronikę, jak tutaj:

(MB)

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl +48 579 667 678

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.