PRESTO JUNIOR: „Soundwalk” domowy

12.01.2021
fot. Pexels

Soundwalk” wykorzystuje w swojej twórczości wielu artystów. Spacer nastawiony na słuchanie dźwięków otoczenia inspiruje i pobudza wyobraźnię. I tak naprawdę możemy „muzycznie” spacerować w każdym wieku!

Jeśli wychodzisz ze swoją pociechą na dwór, sprawa jest prosta – nasłuchujesz przejeżdżających pociągów i samochodów, dźwięku klaksonu, dzwonka roweru, nadlatujących samolotów, rozmów i krzyków przechodniów na ulicy, szczekających psów, miauczących kotów, hałasu budowy itd. Czasem wystarczy zamknąć oczy i w ten sposób zanurzyć się w fascynującym, polifonicznym pejzażu dźwiękowym, a kiedy indziej warto wskazywać dziecku źródła dźwięków, aby rozumiało, skąd pochodzą. Możemy też taki spacer zaaranżować we własnym domu, choć oczywiście odbywa się on wtedy w wersji ograniczonej metrażem. Jednak to właśnie ograniczenia zmuszają nas do szukania nowych możliwości. I tak można na przykład w różnych miejscach zostawić na drodze dziecka różne grające instrumenty, hałaśliwe przedmioty itp., w ten sposób tworząc jak gdyby „przystanki autobusowe”. Każdy z nich można oznaczyć jakimś wyrazistym kolorem bądź cyfrą. Następnie mówimy dziecku, że ma odbyć drogę na przykład z kuchni do pokoju, a po drodze zatrzymać się na każdej stacji i „zagrać”. Miłego odsłuchu! :-)

(MB)

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.