Premiera albumu Hommage Krakowskiego Kwintetu Harfowego

-
02.05.2022

Niecodzienna formacja muzyczna oddaje w ręce swoich słuchaczy wyjątkowy album Hommage, którego koncertowa premiera odbędzie się 3 maja w teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie.

 

Krakowski Kwintet Harfowy to zespół założony w 2019 roku, na który składa się niecodzienny zestaw instrumentów: harfa, flet oraz trio smyczkowe. Jako jedyny w Polsce profesjonalny zespół kameralny w tym składzie, promuje muzykę, która została zapomniana bądź nieopublikowana. Za sprawą wspólnej inicjatywy członkowie zespołu współdzielą wieloletnie doświadczenia koncertów, festiwali i konkursów w Polsce i za granicą.

 

Album „Hommage” jest hołdem dla twórczości kompozytorów związanych z Quintette Instrumental de Paris – formacji, której setny jubileusz powstania przypada na ten rok. Na płycie znajdą się kompozycje twórców ściśle z nimi związanych, takich jak Jean Absil, Jacques Pillois, Jean-Yves Daniel-Lesur oraz Aleksander Tansman. Repertuar wyróżnia się zróżnicowanym charakterem: francuski impresjonizm, motywy monodii średniowiecznej, fascynacje kulturą dalekiego wschodu, a także XX-wieczny język muzyki polskiej. Na albumie ukaże się pierwsze światowe nagranie suity 5 Haïkaï J. Pilloisa oraz pierwsze polskie nagranie Sonatiny da Camera A. Tansmana.

 

Patroni medialni: Radio Kraków, TVP Kultura, Magazyn Presto, LongPlay.

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.