Preludium Premierowe – Beethoven Romantyk 9 października, godz. 19.00

-
02.10.2021

9 października, dwa tygodnie przed premierą Fidelia, Opera Narodowa zaprasza na spotkanie z Beethovenem w znakomitym wydaniu. IV Koncert fortepianowy zagra gwiazda światowej pianistyki, młody wirtuoz, święcący tryumfy na międzynarodowej scenie muzycznej. Jan Lisiecki już w wieku 13 lat grał Koncerty Chopina – jego błyskotliwa kariera zaczynała się na festiwalu Chopin i jego Europa właśnie w Warszawie, a dziś jest jednym z najmłodszych artystów najważniejszej firmy fonograficznej na świecie, Deutsche Grammophon.Niezwykle popularny i entuzjastycznie przyjmowany przez melomanów na wszystkich kontynentach, podąża konsekwentnie własną drogą artystyczną, zachwycając wrażliwością, muzykalnością i mądrymi, głębokimi interpretacjami zarówno w programach recitalowych, kameralnych, jak i koncertując z orkiestrą. W programie wieczoru znalazła się również uwertura Egmont oraz VII Symfonia Ludwiga van Beethovena w wykonaniu Orkiestry Teatru Wielkiego - Opery Narodowej.

Znakomity zespół pod batutą dyrektora muzycznego TW-ON Patricka Fournilliera sięgnie po repertuar dla siebie niecodzienny, a jednak przecież bliski mu tak, jak całemu muzycznemu światu. Wydarzenie  jest częścią serii Preludia Premierowe – koncertów, prezentujących w przededniu premier na dużej scenie twórczość ich kompozytorów. Jest wyjątkową propozycją artystyczną dla wszystkich melomanów: miłośników symfoniki, muzyki fortepianowej i opery, będąc znakomitym wprowadzeniem w muzyczną aurę najbliższej premiery.

Preludium premierowe - Beethoven Romantyk
9 października 2021, godz. 19.00
Sala Moniuszki

Więcej wydarzeń nowego sezonu

Bilety dostępne w kasach oraz online

Kasy biletowe w holu głównym:
1 – 31 października: w poniedziałki nieczynne, w pozostałe dni otwarte w godz. 11.00–19.00
Butik (i kasa) w lewym skrzydle Teatru:
1 – 31 października: otwarte codziennie w godz. 11.00–19.00
Galeria Opera i Muzeum Teatralne:
1 września – 31 października : otwarte od wtorku do niedzieli w godz. 12.00–18.00

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.