Po raz 60. rusza Muzyczny Festiwal w Łańcucie

-
17.06.2021

Za kilka dni już po raz sześćdziesiąty rozpocznie się Muzyczny Festiwal w Łańcucie. Trwająca od ponad roku pandemia koronawirusa oraz związane z tym obostrzenia i ograniczenia sprawiły, że tegoroczną festiwalową edycję zaplanowano na koniec czerwca, a jeden z koncertów przybierze formę prezentacji hybrydowej.

Od 20. czerwca do 2. lipca b.r. zostanie zrealizowanych osiem festiwalowych koncertów, które odbędą się zarówno w Sali Balowej Muzeum - Zamku w Łańcucie, jak i w Sali Koncertowej Filharmonii Podkarpackiej, a także w plenerze - przy Miejskim Domu Kultury w Łańcucie. Wezmą w nich udział artyści o międzynarodowej sławie, którzy zaprezentują dzieła muzyczne powstałe głównie w romantyzmie, ale zabrzmi także muzyka współczesnych twórców, m.in. Krzysztofa Pendereckiego oraz mistrzów muzyki dawnej i klasycznej. Na pewno nadzwyczajnym, festiwalowym wydarzeniem będzie recital Ivo Pogorelica, ale interesująco zapowiada się również występ duetu fortepianowego - Braci Jussen czy wystawienie opery pt. „Siła małżeństwa“, skomponowanej przez Marcello di Capua, kompozytora rezydującego przed laty w łańcuckim zamku.

Na godzinę przed rozpoczęciem większości koncertów będzie można wysłuchać tzw. koncertów promenadowych, w czasie których wystąpi Zespół Instrumentów Dętych „Da Camera“. Tworzą go członkowie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej, a repertuar, który został przygotowany na tegoroczne, muzyczne święto zaliczyć można do kategorii muzyki ogrodowej, idealnej na upalne, letnie wieczory.

Więcej informacji oraz program festiwalu TUTAJ

{inf. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.