Piotr Beczała w najważniejszym spektaklu roku w La Scali

25.11.2013

Polski tenor Piotr Beczała będzie wykonawcą głównej partii męskiej w operze "La Traviata" Giuseppe Verdiego, czyli roli Alfreda w najważniejszym spektaklu roku w teatrze La Scala w Mediolanie. Opera ta otworzy 7 grudnia nowy sezon.

Premiera opery w uroczystość świętego Ambrożego, patrona miasta, jest zawsze jednym z największych wydarzeń roku we włoskiej kulturze. Na galę do La Scali przychodzą przedstawiciele świata kultury, polityki i biznesu. Publiczność jest niesłychanie wymagająca, a media skrupulatnie liczą długość owacji po premierze.

Operę Verdiego wybrano w związku z obchodami 200-lecia urodzin kompozytora.

Spektakl wyreżyseruje Rosjanin Dmitrij Czerniakow, który również jest autorem scenografii. Rolę Violetty w operze z 1853 roku wykona niemiecka sopranistka Diana Damrau, uważana za najlepszą obecnie jej odtwórczynię. Orkiestrę poprowadzi Włoch Daniele Gatti.

46-letni Piotr Beczała powiedział dziennikowi "Corriere della Sera" w niedzielę, że to już ósma inscenizacja opery "La Traviata", w której występuje. Po raz pierwszy zaśpiewał partię Alfreda 17 lat temu. Zapewnił, że za każdym razem jest to dla niego ogromne przeżycie.

 

źródło: rmfclassic.pl

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl +48 579 667 678

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.