Pieśń ziemi na kobiece głosy [koncert w Filharmonii Krakowskiej]

-
01.06.2021

W środę 2 czerwca 2021 roku o godz. 19.30 w sali koncertowej Filharmonii Krakowskiej odbędzie się niecodzienny koncert wokalny „Pieśni ziemi”. Tytuł wieczoru nawiązuje do słów wykonywanej podczas koncertu pieśni Franka Ticheli – Earth Song: „…rozdarte serce woła z bólu,/ lecz muzyka i śpiew były moją ucieczką,/ muzyka i śpiew będą moim światłem…”.

Koncert wypełnią utwory mniej lub bardziej współczesnych nam kompozytorów, w nastrojowej, pełnej kobiecej wrażliwości interpretacji śpiewaczek Katarzyny Guran, Joanny Stawarskiej, Anny Zawiszy, Joanny Święszek, Aleksandry Kalickiej i Anny Bober, którym towarzyszą Monika Płachta na fortepianie, Joanna Konarzewska na skrzypcach i Anna Migdał-Chojecka na altówce.

W programie wieczoru znalazły się zróżnicowane emocjonalnie, mówiące o miłości, zmysłowości i naturze, pieśni Edwarda Elgara, Franka Tichelego, Mortena Lauridsena oraz twórców młodszych – Erica Whitacre’a i Oli Gjeilo.

Repertuar koncertu dopełnią: Metamorphosis I na fortepian amerykańskiego minimalisty Philipa Glassa oraz utrzymany w stylu tintinnabuli (od łacińskiego słowa „dzwoneczki”) utwór Arvo Pärta na skrzypce i fortepian Spiegel im Spiegel (Zwierciadło w zwierciadle).

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.