"Paddymania" dostępna on-line

fot. M. Kordula

Teatr Muzyczny w Poznaniu przygotował niespodziankę dla wszystkich fanów musicalu "Virtuoso", ale nie tylko. Jest to zapis koncertu "Paddymania" z piosenkami ze spektaklu, dostępny na stronie www.paddymania.pl.

Został on nagrany pod koniec września na scenie Teatru Muzycznego w Poznaniu. Niezwykłe, zapadające w pamięć songi z musicalu o Ignacym Janie Paderewskim wykonuje zespół w składzie: Oksana Hamerska,  Dagmara Rybak,  Radosław Elis,  Katarzyna Tapek,  Maciej Zaruski,  Denisa Jarczak,  Agnieszka Wawrzyniak,  Przemysław Łukaszewicz,  Łukasz Kocur, a gościnnie, w tytułowej roli, można usłyszeć  Janusza Krucińskiego. Akompaniują im muzycy orkiestry:  Radosław Mateja,  Piotr Żukowski,  Urszula Nagrodzka,  Andrzej Iwanowski,  Piotr Pawlus i  Piotr Trojanowski.

Wydarzenie zarejestrowano przy wykorzystaniu wysokiej jakości sprzętu przez najlepszych poznańskich operatorów. Motywy muzyczne przeplatane są nieoczywistymi ciekawostkami historycznymi, które przedstawia  Wojtek Drewniak z kanału  „Historia bez cenzury”, który na YouTubie ma obecnie  1,25 mln subskrypcji. Koncert został stworzony również z myślą o osobach niepełnosprawnych, dlatego można go odtwarzać z napisami oraz audiodeskrypcją.

Na stronie znalazły się również  teksty przybliżające sylwetkę Paderewskiego, opowiadające o czasach jego dzieciństwa, karierze muzycznej oraz politycznej. Oczywiście nie mogło zabraknąć informacji o najważniejszych kobietach jego życia.

{info.pras.}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów