Orchestral tribute to Grzegorz Ciechowski - wkrótce premiera płyty

-
26.05.2021

Jeden z najbardziej znanych utworów zespołu Republika – „Mamona” zapowiada album „Orchestral tribute to Grzegorz Ciechowski” Orkiestry Kameralnej Progress i dyrygenta Szymona Morusa.

Album poświęcony jest twórczości charyzmatycznego autora tekstów, kompozytora i producenta. Grzegorz Ciechowski, znany także jako Obywatel G.C i Grzegorz z Ciechowa, to jeden z najważniejszych twórców współczesnej muzyki polskiej. Jego osobowość, mimo upływu lat, nadal oddziałuje na miłośników muzyki, a także artystów, którzy z jego pracy czerpią inspiracje. Album dyrygenta Szymona Morusa oraz Orkiestry Kameralnej Progress – zespołu od początku swego istnienia związanego z Tczewem – miasta, w którym Grzegorz Ciechowski przyszedł na świat i stawiał pierwsze muzyczne kroki, to muzyczny hołd złożony artyście w 20. rocznicę jego śmierci.

Na płycie znajdą się przeboje Republiki, ale z absolutnie oryginalnym spojrzeniem na muzyczną spuściznę Ciechowskiego. Usłyszymy m.in. takie utwory jak: „Mamona”, „Śmierć w bikini”, „Biała flaga”, "Telefony”, „Odchodząc” czy też „Nie pokonasz miłości” – ścieżkę dźwiękową z filmu „Wiedźmin”.

Utwory w serwisach streamingowych będą publikowane jako single. Premiery kolejnych: „Tak... tak... To ja” 28.05.2021 r. oraz „Synonimy” 4.06.2021 r.

Premierę albumu fizycznego oraz w wersji mp3 jako produkt cyfrowy zaplanowano na 4.06.2021 r.

Aktualnie trwa przedsprzedaż płyty fizycznej na stronie https://muzykacyfrowa.pl/collection/orchestral-tribute-to-grzegorz-ciechowski.

5 pierwszych albumów kupionych w przedsprzedaży będzie zawierać autograf perkusisty zespołu Republika!

Dodatkowo do dwóch wybranych przez wydawcę albumów przedsprzedażowych zostanie dołączone podwójne zaproszenie na koncert Orkiestry Kameralnej Progress, promujący album.

{info. pras}


 

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.