„Opowiedz mi bajkę” - bezpłatne warsztaty improwizacji dla dzieci w Krajeńskim Ośrodku Kultury
„Opowiedz mi bajkę” to zajęcia dla najmłodszych, podczas których dzieci będą uczyć się, bawić się i improwizować w towarzystwie świetnych muzyków i niezwykłych książek.
Warsztaty odbędą się w sobotę 6 listopada br. Organizatorem jest Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej, a ich gospodarzem Krajeński Ośrodek Kultury (Rynek 1, Krajenka).
Zapraszamy dzieci w wieku 3-5 oraz 6-8 lat. Podczas zajęć uczestnikom aktywnie towarzyszą im ich opiekunowie.
✔ godz. 10:00-11:30 – dzieci w wieku 3-5 lat
✔ godz. 12:00-13:30 – dzieci w wieku 6-8 lat
Muzycznymi gośćmi warsztatów będą: akordeonista Iwo Jedynecki, kontrabasistka Małgorzata Kołcz i kompozytor Jarosław Siwiński. Przygodę przez improwizacje poprowadzi aktor i reżyser sztuk dla dzieci Grzegorz Ociepka.
Główną ideą zajęć jest połączenie inspirowanych grafiką improwizacji: najpierw literackiej, a następnie muzycznej. Dzieci układają własne historie na podstawie prezentowanych książek obrazkowych. Tak zaimprowizowane bajki są następnie, pod kierunkiem prowadzących zajęcia, „tłumaczone” na język muzyczny. Twórczy kontakt z literaturą i muzyką, ułatwiony poprzez inicjujące zabawę grafiki i wymyślanie prostych opowiadań, pozwala na wprowadzenie dzieci w świat dźwięków, bazujące na ich naturalnej kreatywności.
Zajęcia cyklu „Opowiedz mi bajkę” prowadzą muzycy różnych specjalności. Dzięki temu dzieci poznają różne brzmienia muzyki współczesnej i różne sposoby improwizacji.
Prócz zabaw z improwizacjami i książkami, dzieci poznają różne techniki wydobywania dźwięku, które eksponują jego walory kolorystyczne i dynamiczne, a także będą mogły same zagrać na perkusjonaliach.
Zajęcia trwają ok. 90 minut z krótką przerwą*.
Udział w warsztatach jest bezpłatny - liczba miejsc jest ograniczona, dlatego organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację uczestników zajęć pod numerem 67 263 81 94 oraz e-mailem [email protected]
Warto ubrać się lekko i wygodnie.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach Programu Kultura Dostępna.
* Zajęcia będą rejestrowane (foto i wideo) do celów promocyjnych oraz dokumentacyjnych.
__________
* Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
** Sfinansowano ze środków Fundacji PZU
_______________
Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Współfinansowanie: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Kultura Dostępna
Partnerzy: Fundacja PZU / Pomoc to Moc - społeczna odpowiedzialność PZU, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
Współpraca: Agencja Muzyczna Art Deco Group, Wytwórnia Zdarzeń Sonokinetycznych, Krajeński Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie - Mokis, Dom Polski - Centrum Idei Rodła w Zakrzewie oraz OKJ Ośrodek Kultury w Jastrowiu
Patroni medialni: TVP Kultura, POLMIC.PL - Polskie Centrum Informacji Muzycznej, Presto Junior, cameralmusic.pl