Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2021/22

-
20.06.2021

Teatr Wielki - Opera Narodowa z wielką niecierpliwością oczekiwała na powrót widzów do Teatru. Obecność na widowni określa sens pracy artystów i inspiruje do tworzenia ważnych kreacji scenicznych. Jest niezbędnym ogniwem magicznej relacji pomiędzy twórcą a odbiorcą. Istotą teatru bowiem, a tym samym i opery, jest współuczestnictwo, wymiana energii pomiędzy sceną i widownią, możliwość dzielenia emocji, przeżycia, które potem zabiera się do domu, które niesie nas nierzadko przez długi czas.
 


Podczas tego trudnego i pełnego nieoczekiwanych wyzwań czasu artyści pozostawali w gotowości artystycznej, przygotowując się do spotkania z publicznością w gmachu przy Placu Teatralnym. Za pośrednictwem mediów społecznościowych odwiedzali Państwa w domach. Teraz dziękują za gościnę i tak pozytywne przyjęcie transmisji i działań online.
W tym trudnym okresie udało się zrealizować pięć z zaplanowanych w mijającym sezonie premier, na które można było – z zachowaniem wszelkich środków ostrożności – zaprosić Państwa do Teatru Wielkiego.
W nadchodzącym sezonie na publiczność Teatru Wielkiego - Opery Narodowej czeka 6 tytułów premierowych operowych i baletowych, w tym 2 spektakle operowe, których nie udało się zagrać w obecnym sezonie, 16 spektakli repertuarowych, wiele wydarzeń specjalnych; koncertów i recitali, spotkania edukacyjne oraz wystawy w Galerii Opera i Muzeum Teatralnym.

Bilety na wydarzenia w sezonie 2021/22

Bilety na spektakle i wydarzenia nowego sezonu zaplanowane do końca 2021 roku dostępne będą w naszym serwisie teatrwielki.pl oraz stacjonarnie w kasach Teatru już od 22 czerwca.

Sprzedaż biletów na spektakle i wydarzenia od stycznia do czerwca 2022 rozpoczniemy w październiku. O dokładnej dacie startu sprzedaży na drugą połowę sezonu będziemy Państwa informować za pośrednictwem strony internetowej Teatru, newslettera i mediów społecznościowych.

W sezonie 2021/22 kontynuujemy sprzedaż tzw. kart przedpłaconych. To doskonałe pomysły na prezent, którym można sprawić radość bliskim. Szczególnie, że sami mogą zadecydować, jaki spektakl chcą zobaczyć lub które z naszych wydawnictw kupić.

Butik i kasa biletowa w lewym skrzydle Teatru czynne będą:
w czerwcu codziennie w godz. 11.00–19.00
w dniach 1 lipca – 31 sierpnia: od środy do niedzieli w godz. 11.00–19.00

Kasy biletowe w holu głównym będą do Państwa dyspozycji:
w czerwcu czynne codziennie w godz. 11.00–19.00
w dniach 1 lipca – 31 sierpnia: nieczynne

Biuro Organizacji Widowni czynne jest w dni powszednie w godz. 11.00–19.00. Prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 22 826 50 19, 22 692 02 08, 22 692 02 10 lub o kontakt mailowy: [email protected]. Rezerwacje biletów przyjmowane są wyłącznie telefonicznie w godzinach pracy biura.

W Galerii Opera do 26 września prezentujemy wystawę prac Jana Cybisa.

Galeria czynna jest w dniach:
czerwiec: wtorek–sobota w godz. 12.00–18.00 oraz dla widzów spektakli przed ich rozpoczęciem oraz w antraktach
1 lipca – 31 sierpnia: środa–niedziela w godz. 12.00–18.00.
Bilety dostępne są w Butiku Teatru.

Rekomendujemy zakup biletów online – poprzez stronę teatrwielki.pl.

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.