Opera idzie do klubu

25.05.2012

7 czerwca 2012 r. w klubie „Mózg” w Bydgoszczy odbyła się premiera “Mężczyzny, który pomylił swoją żonę z kapeluszem” realizowana przez Fundację Operalnia.

Wystawienie tego spektaklu nie na scenie operowej, ale w przestrzeni alternatywnej, to próba eksploracji nowych przestrzeni scenicznych i zaszczepienia na nich sztuki operowej - mówi Jerzy Wołosiuk, założyciel Operalni.

“Mężczyzna, który…” to kameralna opera medyczna, do której muzykę napisał Michael Nyman –kompozytor muzyki klasycznej i filmowej (m.in. “Mąż fryzjerki”, “Fortepian”, “Wonderland”). Libretto sztuki oparte zostało na bestsellerowej książce autorstwa Olivera Sacksa, profesora neurologii i psychiatrii, popularyzatora tych dziedzin wiedzy.

Artystami firmującymi projekt i głównymi realizatorami premiery są: Roman Kołakowski – reżyser, inscenizator i autor przekładu libretta na język polski, Jerzy Wołosiuk – kierownik muzyczny i dyrygent, oraz scenograf Filip Dominik.

Organizatorem projektu jest Fundacja Operalnia, we współpracy z partnerami: Stowarzyszeniem Artystycznym „Mózg” oraz Operą Nova w Bydgoszczy. Projekt został dofinansowany ze środków Miasta Bydgoszcz.

Więcej na stronie wydarzenia: www.operalnia.tv

(na podstawie mat. organizatora)

 

Ciekawe? Powiedz o tym znajomym:

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Dodaj komentarz