Olsztyński chwyt na wirtuozów (patronat)

06.05.2012

Gwiazdy światowej gitarystyki, koncerty, lekcje mistrzowskie, muzyczne współzawodnictwo i gitara z pracowni lutniczej Stanisława Partyki w roli nagrody dla laureata - oto znaki rozpoznawcze VIII Międzynarodowego Kursu i Konkursu Gitarowego w Olsztynie.

W organizacji imprezy siły połączyły instytucje olsztyńskie: Filharmonia Warmińsko-Mazurska, Miejski Ośrodek Kultury, Państwowa Szkoła Muzyczna im. F. Chopina i Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Pojerzezie”. Wydarzenie zaplanowano na tydzień od 7 do 14 lipca.

Uświetnią je występy m.in zespołu MelisoDuo, ukraińskiego duetu Mariny Gorbachevej i Natalii Shatokhiny (domra-fortepian) czy Carlo Marchione. W programie nie zabraknie również mistrzowskich lekcji prowadzonych przez gwiazdy takie jak Marcin Dylla czy właśnie Suzana Prieto i Alexis Muzurakis z MelisoDuo.

W roli wisienki na szczycie festiwalowego tortu - światowe prawykonanie kompozycji A. Kosewskiego na gitarę i orkiestrę. Zapowiada się co najmniej interesująco.

Więcej można się dowiedzieć ze strony www.gitara.olsztyn.pl

(Karolina Roszczyk)

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Dodaj komentarz