Numer 14 – W partyturze

16.02.2016
Numer 14 – W partyturze

Hej, kolęda!
 
Przybliżamy utwory i ich tajemnice. Dodatek nutowy przygotowujemy razem z Polskim Wydawnictwem Muzycznym. W czternastym numerze Presto przeczytasz o... (a później samodzielnie zaśpiewasz dzięki naszym wskazówkom)

Gwiazdka
Tło utworu rysuje Maria Napieraj: Pieśni zwane kolędami ewoluowały przez stulecia. Jeszcze w XVII wieku nie miały w sobie nic, co by je łączyło ze świętem Bożego Narodzenia. Były dawnymi, pogańskimi życzeniami noworocznymi, w których zaklinano urodzaj, wierząc w moc sprawczą słowa.

(cały artykuł przeczytasz w Presto #14)

Razem zaśpiewajmy
Wskazówki wykonawcze dyktuje Ilina Sawicka: Wczuła się w rolę i niekonwencjonalnie przetestowała nasz dodatek nutowy, przy okazji podpowiadając, jak najlepiej wykonać piosenkę o pierwszej gwiazdce.

(cały artykuł przeczytasz w Presto #14)

Ilustracja do artykułu
Czym jeszcze może pochwalić się autorka kompozycji? Posłuchaj:

https://www.youtube.com/watch?v=njxUWnQWHsc

Gramy także rubryki:

Motyw główny
Muzyczny coming-out
Muzyczny know-how
Life-style muzyczne
Presto filmowe

Wróć do Spisu treści Numeru bieżącego
Sprawdź, o czym pisaliśmy w poprzednich numerach

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Dodaj komentarz