Numer 13 – W partyturze

15.10.2015
Numer 13 – W partyturze

Tylko usiąść i grać. Razem.
 
Przybliżamy utwory i ich tajemnice. Dodatek nutowy przygotowujemy razem z Polskim Wydawnictwem Muzycznym. W trzynastym numerze Presto przeczytasz o... (a później samodzielnie zagrasz dzięki naszym wskazówkom!)

Tło utworu rysuje...
Kryminalni w każdym domu
Maria Napieraj: Znów nawołujemy do domowego muzykowania. Widzieliście Kryminalnych? Teraz możecie ich zagrać. Razem z PWM zapraszamy na muzyczny serial akcji. Bo i na na fortepianie sporo się dzieje, o czym tradycyjnie opowie Ilina Sawicka. Najpierw jednak kilka słów o utworze i twórczości kompozytora – Macieja Zielińskiego.
(cały artykuł przeczytasz w Presto #13)

Wskazówki wykonawcze dyktuje...
W tempie ludzkiego serca
Ilina Sawicka, harfistka i pedagog, tym razem także – detektyw. Wczuła się w rolę i niekonwencjonalnie przetestowała nasz dodatek nutowy, przy okazji podpowiadając, jak najlepiej wykonać Temat Adama.
(cały artykuł przeczytasz w Presto #13)

Muzyczna ilustracja do artykułu:

A tak kompozycja Macieja Zielińskiego brzmi w oryginale. Posłuchajmy, a potem – spróbujmy zagrać równie pięknie:

https://www.youtube.com/watch?v=c-18grfNlKY
 
Gramy także rubryki:

Motyw główny
Muzyczny coming-out
Muzyczny know-how
Life-style muzyczne
Presto filmowe

Wróć do Spisu treści Numeru bieżącego
Sprawdź, o czym pisaliśmy w poprzednich numerach

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Dodaj komentarz