Numer 13 – Life-style muzyczne

15.10.2015
Numer 13 – Life-style muzyczne

Muzyka to pasja, praca, styl życia. Towarzyszy nam codziennie, nawet nieproszona. Czasem pomaga, na przykład w podróży, gdy bywa najlepszym przewodnikiem w nowej przestrzeni. Muzyka tworzy miejsce spotkania. Muzyka otwiera nas na ludzi. Muzyka uwrażliwia i sprawia, że stajemy się lepsi, bardziej chętni do działania. Trzeba tylko spróbować.

Podróże: Klapki z Ziemi Świętej
Maja Baczyńska: Izrael. Najdalsza wyprawa w moim życiu. W mojej głowie właśnie uruchomiła się wielka fabryka skojarzeń. Na taśmie raz po raz przesuwają się trzy sprzeczne ze sobą obrazy. Ziemia Święta. Egzotyka. Kraj w stanie wojny.
(cały artykuł przeczytasz w Presto #13)

Muzyczna ilustracja do artykułu:
Jak powstała Ziemia Obiecana:

https://www.youtube.com/watch?v=uHRJI8AjEP0

Muzyczne serce Izraela brzmi mniej więcej tak:

https://www.youtube.com/watch?v=Qa2tJIDPd4Y&list=PLRtESGx5wwJqg8-SEAogpC...

Pasja: To jest eksperyment
Kinga A. Wojciechowska: Dlaczego nie? Dlaczego wspólne muzykowanie nie miałoby być powszechne?
(cały artykuł przeczytasz w Presto #13)

Muzyczna ilustracja do artykułu:
Nie zaczynamy od arii operowych. Śpiewamy to, co potrafimy i jak potrafimy, gramy, na czym umiemy. Kompleksów zero, zabawa na sto.

https://www.youtube.com/watch?v=GXbT4XZLsnU

Chopin, Steinway – duet do zadań muzycznych
Justyna Siejka: Melomani z Polski i całego świata już w gotowości. Oczekują na prawdziwą ucztę dla ucha i ducha – odbywający się co pięć lat w Warszawie Konkurs Chopinowski. Jego 17. edycja startuje z początkiem października. Jak poradzą sobie Polacy? Kto będzie największym zaskoczeniem? Który z instrumentów będzie najchętniej wybierany przez artystów? Dajmy się ponieść konkursowym emocjom! Zmagania konkursowe to najwyższych lotów edutainment – muzyczna edukacja i rozrywka w jednym.
(cały artykuł przeczytasz w Presto #13)

 
Gramy także rubryki:

Motyw główny
Muzyczny coming-out
W partyturze
Muzyczny know-how
Presto filmowe

Wróć do Spisu treści Numeru bieżącego
Sprawdź, o czym pisaliśmy w poprzednich numerach

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Dodaj komentarz