Numer 12 - W Partyturze

08.07.2015
Numer 12 - W Partyturze

Tylko usiąść i grać. Razem.
 
Przybliżamy utwory i ich tajemnice. Po raz kolejny przygotowujemy dodatek nutowy razem z Polskim Wydawnictwem Muzycznym. W dwunastym numerze Presto przeczytasz o... (a później samodzielnie zagrasz dzięki naszym wskazówkom!)

Romantyczne muśnięcie dłoni
Maria Napieraj: Rodzinę Mozartów – Wolfganga, jego ojca i siostrę Nannerl – przedstawiano zwykle razem, przy instrumentach. Schubert grywał wraz ojcem i braćmi, wykonując partię altówki w rodzinnym kwartecie. Chopin grał na fortepianie z matką, Bach – na organach z bratem, Mendelssohn muzykował z ojcem i z siostrą... Owszem, wybitni kompozytorzy często pochodzili z rodzin o bogatych muzycznych tradycjach, ale nie tylko o geny tu chodzi. Nie chodzi też wyłącznie o to, że gra zespołowa w szczególny sposób rozwija umiejętności muzyczne, choć to też jest prawda.

(cały artykuł przeczytasz w Presto nr 12)
Muzyczna ilustracja do artykułu:

Ilina Sawicka: Nasz utwór będzie właśnie taką zabawą „w echo”, ale żeby go zagrać, potrzebne są dwie osoby. Brat, siostra, córka, tata, przyjaciel?
A gdy już znajdziecie odpowiedniego współ-gracza, trochę poćwiczycie, np. na utworach takich, jaki publikujemy w dwunastym Presto, to możecie zagrać tak…

https://www.youtube.com/watch?v=G_6RpJ_hYXg
 
Gramy także rubryki:

Motyw główny
Solówka
Muzyczny know-how
Life-style muzyczne
Muzyka! Akcja! Klaps!

Wróć do Spisu treści Numeru bieżącego
Sprawdź, o czym pisaliśmy w poprzednich numerach

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Dodaj komentarz