Numer 12 - Solówka

08.07.2015
Numer 12 - Solówka

Odkopane ambicje

O tym, komu jest potrzebna kultura w Zakopanem, co można zrobić, żeby nie upadła zbyt nisko i skąd się biorą posłowie, którzy angażują się w popieranie kultury wysokiej. Z podhalańskim posłem Andrzejem Gutem­Mostowym, członkiem honorowego komitetu budowy Tatrzańskiego Forum Rozwoju Kultury, (prywatnie przyjacielem Henryka Mikołaja Góreckiego), zawodowo od lat działającym w branży turystycznej, rozmawia Anna Markiewicz.

(cały artykuł przeczytasz w Presto nr 12)
Muzyczne ilustracje do artykułu:

Jednym z najważniejszych przedsięwzięć kulturalnych w Zakopanem, z którego pochodzi nasz rozmówca, jest festiwal Muzyka na Szczytach. Tak prezentował się rok temu:

https://www.youtube.com/watch?v=v9eKyjgbuCY

Jedną z postaci, które ukształtowały muzyczną wrażliwość i gusta Andrzeja Guta-Mostowego, był kompozytor Henryk Mikołaj Górecki:

https://www.youtube.com/watch?v=zq4Fe57XM9o

 
Gramy także rubryki:

Motyw główny
W partyturze
Muzyczny know-how
Life-style muzyczne
Muzyka! Akcja! Klaps!

Wróć do Spisu treści Numeru bieżącego
Sprawdź, o czym pisaliśmy w poprzednich numerach

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Dodaj komentarz