Numer 12 - Muzyka! Akcja! Klaps!

08.07.2015
Numer 12 - Muzyka! Akcja! Klaps!

Pierwszy raz w ilustracjach muzycznych pokazujemy felietony z cyklu Muzyka! Akcja! Klaps!
Muzyka filmowa już na dobre zagościła już w Presto. A że są chętni do czytania o niej – to nie wykluczamy, że pisać będziemy więcej, chętniej, częściej.
-Możesz napisać do vice-naczelnej Presto, Mai Baczyńskiej, jakie tematy, kompozytorzy, filmy Cię interesują: redakcja (at) prostoomuzyce.pl

Odrzuceni
Łukasz Waligórski: Talent to zdecydowanie za mało, by zostać odnoszącym sukcesy kompozytorem muzyki filmowej. By zachować pracę i utrzymać się na szczycie, niezbędne są często podstawy psychologii oraz umiejętność negocjacji z producentem i reżyserem.

(cały felieton przeczytasz w Presto nr 12)
Muzyczna ilustracja do artykułu:

Niektórzy kompozytorzy mają szczęście i można ich ścieżkę dźwiękową usłyszeć, mimo że została odrzucona. Jednym z takich szczęściarzy jest Alex North:

https://www.youtube.com/watch?v=uuCqfvbxsJs

Hans Zimmer w Afryce
Paweł Stroiński: W swojej karierze Hans Zimmer “wybrał się” sześciokrotnie do Afryki. Pięć projektów miało charakter polityczny, nawet... jeśli go nie miały.

(cały felieton przeczytasz w Presto nr 12)
Muzyczna ilustracja do artykułu:

Polityczny wymiar soundtracku? Słychać czy nie? Może to po prostu muzyka?

https://www.youtube.com/watch?v=DuJtkojFSHQ

 
Gramy także rubryki:

Motyw główny
Solówka
W partyturze
Muzyczny know-how
Life-style muzyczne

Wróć do Spisu treści Numeru bieżącego
Sprawdź, o czym pisaliśmy w poprzednich numerach

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Dodaj komentarz