Numer 11 - W Partyturze

10.04.2015
Numer 11 - W Partyturze

Przybliżamy utwory i ich tajemnice. Po raz kolejny przygotowujemy dodatek nutowy razem z PWM. W jedenastym numerze Presto przeczytasz o... (a później samodzielnie zagrasz dzięki naszym wskazówkom!)

Gra o życie
Maria Napieraj: Niech pan coś zagra – powiedział oficer Wermachtu. Muzyk zawahał się. Dźwięki fortepianu mogły przywołać SS-manów do wpół spalonej kamienicy, w której stał instrument. Ukrywał się przed nimi przez ostatnie kilka miesięcy. Z kryjówki wywabił go głód i właśnie ta wycieczka po żywność zakończyła się spotkaniem, które mogło zniweczyć wszystkie jego starania pozostania przy życiu.

(cały artykuł przeczytasz w Presto nr 11)
Muzyczne ilustracje do artykułu:

„Utwór rozpoczyna się charakterystyczną cztero-taktową przygrywką, która jest prosta do wykonania – ręce grają naprzemiennie – raz akord w jednej, raz w drugiej.” Ilina Sawicka
 

 
Gramy także rubryki:

Motyw główny
Solówka
Muzyczny know-how
Czułym uchem
Life-style muzyczne

Wróć do Spisu treści Numeru bieżącego
Sprawdź, o czym pisaliśmy w poprzednich numerach

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Dodaj komentarz