Nowy termin eliminacji XVIII Konkursu Chopinowskiego

Eliminacje do XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina zostały przełożone ze względu na podjęte w całym kraju nadzwyczajne środki ostrożności w związku z pandemią koronawirusa. Odbędą się w nowym terminie: 18-29 września w Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej w Warszawie. 

Na XVIII Konkurs Chopinowski wpłynęła rekordowa liczba ponad 500 zgłoszeń. Do udziału w eliminacjach zakwalifikowanych zostało 164 pianistów z 33 krajów, w tym 18 artystów, którzy uzyskali kwalifikację zdobywając nagrody na wskazanych w regulaminie konkursach pianistycznych.

Najliczniej reprezentowani są przedstawiciele Chin (34 osoby), Japonii (31 osób), Polski (19 osób), oraz Korei Południowej (16 osób), po kilka osób zakwalifikowało się z Włoch, Rosji, USA, Kanady i Francji.

Jury eliminacji wybierze ok. 80 pianistów, którzy wezmą udział w Konkursie; ich nazwiska poznamy bezpośrednio po zakończeniu eliminacji. Pełna lista uczestników eliminacji znajduje się na stronie Konkursu: https://chopin2020.pl/pl/competitors.

XVIII KONKURS CHOPINOWSKI

Uroczysta inauguracja XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina odbędzie się 2 października 2020 r. w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Na koncercie wystąpią zwycięzcy Konkursu z poprzednich lat: Martha Argerich, Dang Thai Son, Yulianna Avdeeva i Seong-Jin Cho oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej pod batutą Andrzeja Boreyki.

Główne przesłuchania konkursowe trwać będą od 3 do 20 października w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej i podzielone zostały na cztery etapy: 

• I etap : 3-7 października;

• II etap: 9-12 października;

• III etap:  14-16 października;

• Finały: 18-20 października.

Zwycięzcę poznamy w nocy z 20 na 21 października. 21 października w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej  odbędzie się uroczystość wręczenia nagród połączona z koncertem laureatów. Koncert laureatów zostanie powtórzony 22 i 23 października w Filharmonii Narodowej.

W Jury Konkursu zasiądą wybitni pianiści i pedagodzy, należący do elity światowej chopinistyki: Dmitri Alexeev, Martha Argerich, Dang Thai Son, Akiko Ebi, Nelson Freire, Philippe Giusiano, Nelson Goerner, Adam Harasiewicz, Krzysztof Jabłoński, Kevin Kenner, Janusz Olejniczak, Piotr Paleczny, Ewa Pobłocka, Katarzyna Popowa-Zydroń, Sa Chen,  Wojciech Świtała, Dina Yoffe, a także znawca życia i twórczości Fryderyka Chopina, John Rink.

***

Bilety na przesłuchania eliminacyjne zachowują ważność i obowiązywać będą odpowiednio:

Bilety na 17 kwietnia obowiązują 18 września
Bilety na 18 kwietnia obowiązują 19 września
Bilety na 19 kwietnia obowiązują 20 września
Bilety na 20  kwietnia obowiązują 21 września
Bilety na 21 kwietnia obowiązują 22 września
Bilety na 22 kwietnia obowiązują 23 września
Bilety na 23 kwietnia obowiązują 24 września
Bilety na 24 kwietnia obowiązują 25 września
Bilety na 25 kwietnia obowiązują 26 września
Bilety na 26 kwietnia obowiązują 27 września
Bilety na 27 kwietnia obowiązują 28 września
Bilety na 28 kwietnia obowiązują 29 września

{info. pras}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów