„Nigdy” Kasi Cerekwickiej – teledysk z klasą

13.02.2021
„Nigdy” Kasi Cerekwickiej – teledysk z klasą

TELEDYSK: Za nami premiera nowego klipu Kasi Cerekwickiej do piosenki „Nigdy”. Utwór skomponowali: Marcin Bors, Kuba Galiński i Kasia Piszek, którzy współpracują ze sobą od lat, zaś za tekst odpowiada sama wokalistka.

Co ciekawe, piosenka „Nigdy” w pierwszej wersji powstała już kilka lat temu, choć oficjalnie ukazała się dopiero niedawno, wraz z najnowszym albumem Kasi Cerekwickiej zatytułowanym „Pod skórą”. W aranżacji wyraźne są inspiracje latami 80. i 90., znajdziemy tu zarówno brzmienia syntetyczne, jak i beat w klimacie rhythm and blues. Wokalistka śpiewa o kobiecie wchodzącej w dojrzały etap życia – pełen akceptacji tego, jaka jest, jakie doświadczenia ma za sobą i ile się jeszcze może wydarzyć, gdy zacznie wszystko od nowa, ucząc się na błędach. Teledysk wyreżyserowała Olga Czyżykiewicz i trzeba przyznać, że jest on bardzo dobry – czarno-biały, pasujący do rytmicznej, wpadającej w ucho piosenki, zarazem minimalistyczny, operujący artystycznym językiem tańca. To właśnie czwórka tancerzy (Seweryn Szczepanek, Wiktoria Reszka, Dominika Osam-Gyaabin i Sonia Egner zarazem odpowiedzialna za choreografię) prowadzi wizualną narrację całego klipu – ich ruchy są bardzo powolne, za każdym razem uderzające pięknem formy nasuwającej skojarzenia z żywą rzeźbą i sztukami scenicznymi. Ich subtelnie i bardzo plastycznie oświetlone ciała tworzą spójną całość z nakładającymi się na siebie ujęciami śpiewającej artystki, ubranej w czarne, połyskujące kreacje i z włosami przystrojonymi świecącą biżuterią (co również zwraca uwagę). Niemniej artystka w wypowiedziach podkreśla, że najistotniejszy przekaz w warstwie wizualnej zawiera taniec.

{MB}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.