Nie taka współczesna straszna...
W niedzielę 30 września rozpoczyna się organizowany po raz drugi przez Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej cykl spotkań edukacyjnych „Muzyka współczesna nie gryzie”.
Będzie to okazja do wysłuchania głosu polskich kompozytorów - mówiących o swoich fascynacjach, wizji świata i muzyki w nim. Od września do grudnia odbędzie się 6 spotkań, w których wezmą udział: Rafał Augustyn, Sławomir Czarnecki, Hanna Kulenty, Alicja Gronau, Bartosz Kowalski i Grażyna Pstrokońska-Nawratil.
Goście cyklu należą do różnych generacji twórców. Każdy z nich ma swój oryginalny, bardzo indywidualny styl i prezentuje inne oblicze muzyki współczesnej. Stwarza to możliwość porozmawiania nie tylko z muzykami, ale jedocześnie miłośnikami historii, literatury, tańca, podróży, technologii, z hobbistami i pedagogami.
Czy współczesna muzyka to nadal muzyka klasyczna? Czy zawsze poważna? Awangardowa, niezrozumiała, trudna? Doskonała? Czy i jak będzie słuchana za lat 10, 20 lub 50? Prób odpowiedzi m.in na te pytania wysłuchać będzie można w niedzielne popołudnia o godz. 17:00 w Lokalu Użytkowym (ul. Brzozowa 27/29) – tuż przy Rynku Starego Miasta w Warszawie.
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny
kr na podstawie materiałów organizatora. Więcej informacji na stronie Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej