Najlepszy polski film dokumentalny roku poszukiwany! [zgłoszenia do ORŁÓW 2022 trwają do 28 listopada]

-
27.11.2021
Najlepszy polski film dokumentalny roku poszukiwany! ORŁY 2022

Krakowska Fundacja Filmowa, partner Polskiej Akademii Filmowej, przygotowuje listę polskich produkcji, które mogą ubiegać się o nominację do Polskiej Nagrody Filmowej ORZEŁ 2022 kategorii Najlepszy Film Dokumentalny. Informacje o filmach spełniających warunki kwalifikacji należy przesyłać do 28 listopada.

Polskie Nagrody Filmowe Orły są przyznawane co roku przez Polską Akademię Filmową w kilkunastu kategoriach najlepszym filmom polskim, które spełniły warunki kwalifikacji w trakcie minionego roku. Od 2013 roku Orły przyznawane są także filmom dokumentalnym, które mogą obiegać się najpierw o nominację, a potem o nagrodę w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny, ale również w kategorii Najlepszy Film (o ile spełniły warunek siedmiodniowej dystrybucji kinowej).

 

Ubiegłorocznym laureatem Orła za Najlepszy Film Dokumentalny został głośny dokument “Wieloryb z Lorino” Macieja Cuskego, który miał swoją premierę i otrzymał wiele nagród na jubileuszowym, 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym. W przeszłości nagrodę otrzymały inne wybitne tytuły m.in. “Książę i dybuk” (reż. Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski), „21 x Nowy Jork” (reż. Piotr Stasik) czy „Komunia” (reż. Anna Zamecka).

 

Krakowska Fundacja Filmowa czeka na zgłoszenia filmów za pomocą interaktywnego formularza: https://forms.gle/xVaEYZZP3pUUZUSL7 do 28 listopada 2021 roku.

 

Zgodnie z Regulaminem Orłów do Polskich Nagród Filmowych o kwalifikację w kategorii filmów dokumentalnych mogą ubiegać się polskie filmy o długości minimum 40 minut, bez względu na technikę realizacji, które są kreatywnymi filmami dokumentalnymi, interpretują rzeczywistość nadając jej oryginalną, zdecydowanie artystyczną formę i przedstawiają autorski punkt widzenia.

 

Do nadchodzącej edycji kwalifikują się jedynie filmy, które w okresie od 1 marca do 31 grudnia 2021 roku były wyświetlane przynajmniej przez tydzień na otwartych, płatnych pokazach kinowych lub których pierwsza emisja telewizyjna – w zależności co nastąpiło najpierw – nastąpiła pomiędzy 1 marca a 31 grudnia 2021 roku.

 

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.