Na styku dźwięków i języków

„Migane Bajko-dźwięki” to wydarzenia artystyczne online, które zrodziły się z projektu Dziecięce Ogrody Muzyczne i stanowią odpowiedź na zamknięcie instytucji kultury i brak możliwości spotkania się najmłodszych widzów z artystami. Każde z czterech spotkań „Miganych Bajko- dźwięków” powstało przy udziale wspaniałego zespołu złożonego z opowiadacza/opowiadaczki, muzyków i tłumaczki języka migowego.

Każda opowieść stworzona jest na styku dźwięku, słowa mówionego i miganego, co stanowi niecodzienne doświadczenie artystyczne, które skierowane jest zarówno do dzieci słyszących, jak i posługujących się językiem migowym.

"Migane Bajko-dźwięki" powstały z potrzeby znalezienia alternatywnej, artystycznej odpowiedzi na izolację oraz z powodu utrudnionego bądź całkowicie niemożliwego kontaktu ze sztuką. Organizatorzy zapraszają dzieci do odbycia dalekich podróży, w których przewodnikami są artyści, powołujący świat muzycznych opowieści. Dzieci mogą w nich uczestniczyć dzięki wyobraźni i uważnemu podążaniu za opowiadaną historią.

Takie doświadczenie artystyczne może stanowić inspirację dla  dzieciecej kreatywności, może wspierać i rozwijać naturalną ciekawość.

Już w grudniu, dzięki współpracy z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w ramach programu Teatroteka szkolna zaprezentowane zostaną scenariusze lekcji do „Miganych Bajko-dźwięków”, z których skorzystać będą mogli/ły nauczyciele/nauczycielki pracujący/e zarówno z dziećmi słyszącymi, jak i z dziećmi posługującymi się językiem migowym. Scenariusze lekcji szkolnych będą również dostosowane do pracy z uczniami w trybie online.

{info.pras.}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów