Muzyka kluczem do lepszych wyników w nauce

20.09.2017
Fot. arch. Steinway

Badania wykazały, że dzieci, które uczą się gry na instrumentach osiągają lepsze wyniki w nauce i szybciej przyswajają wiedzę niż ich mniej muzykalni rówieśnicy.

Ćwiczenia przy instrumencie mają wiele pozytywnych skutków ubocznych – wyjaśnia Dr. Kyle Pruett, psychiatra dziecięca w Yale School of Medicine - na przykład rozwijają część mózgu odpowiedzialną za zdolności językowe, a umiejętność płynnego wysławiania się leży u podłoża socjalnych kompetencji, tak potrzebnych na dzisiejszym rynku pracy. Co więcej, badania przeprowadzone przez E. Glenn Schellenberg z University of Toronto wykazały, że nastąpił wzrost ilorazu inteligencji u sześciolatków, które raz w tygodniu uczęszczały na lekcje fortepianu oraz śpiewu. Nauka gry na instrumencie pozwoliła także dzieciom rozwinąć zdolności motoryczne.

Pozwólmy więc dzieciom na aktywny kontakt z muzyką i nie żałujmy czasu poświęconego na ćwiczenia i lekcje. Muzyka wspomoże ich rozwój ogólny, a być może stanie się także ulubionym hobby, lub nawet pasją na całe życie.

{Maria Nowrot + Steinway info. pras.}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.