Muzeum Fryderyka Chopina otwarte dla zwiedzających

-
07.05.2021

Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie jest od 4 maja ponownie otwarte dla zwiedzających!

Wraz z otwarciem w Muzeum rozpoczęły się dwie ekspozycje specjalne. W ramach pokazu Rękopis Chopina można do 16 maja zobaczyć autograf muzyczny fragmentu Ballady g-moll op. 23 oraz oryginał listu Roberta Schumanna do Therese Schumann. Na pokazie konserwatorskim zobaczymy pięknie odrestaurowaną empirową żardinierę na kwiaty, którą można podziwiać do 13 czerwca.

W dniu Międzynarodowego Święta Muzeów, 15 maja zostanie otwarta wystawa czasowa „Widzę muzykę”, która przedstawia „portrety” muzyki Chopina, ale stanowi także swoisty esej o odbiorze muzyki, zmysłach i korespondencji sztuk. Przez kolejne tematy prowadzą nas obiekty pochodzące wyłącznie z kolekcji Muzeum Chopina, niektóre – prezentowane po raz pierwszy od wielu dekad.

W Muzeum są dostępne nowe wersje prezentacji multimedialnych z niepokazywaną do tej pory ikonografią oraz zaktualizowanymi i rozbudowanymi tekstami. Specjalnie dla zwiedzających przygotowano także „strefę słuchania” w sali koncertowej, w której można wysłuchać nagrań z występów pianistów na Konkursach Chopinowskich. W „strefie słuchania” będą zapewnione odstępy i limity słuchaczy zgodne z przepisami sanitarnymi dla sal koncertowych.

Dzień wstępu wolnego do Muzeum: środa.

****

Organizatorzy rekomendują zakup biletów do Muzeum drogą online na stronie: www.bilety.nifc.pl.

- Godziny otwarcia: 11.00-19.00;
- Obowiązkowa dezynfekcja rąk przed wejściem do Muzeum, konieczność użycia nitrylowych rękawiczek i maseczek przez gości podczas zwiedzania (należy przynieść własne)
- Nagrania z Sali Kompozytor będą udostępnione poprzez QR kody, w celu ich odsłuchania można korzystać z własnych urządzeń mobilnych i słuchawek.

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.