Mistrzowie klasyki w wykonaniu generacji Z

-
14.02.2022

Ubiegłoroczny Konkurs Chopinowski jeszcze długo będzie istniał w naszej pamięci. Jego niezwykłość polegała nie tylko na wyjątkowo wysokim poziomie artystycznym – co wielokrotnie podkreślali sami jurorzy. Konkurs pokazał całemu światu nieprzeciętnie dojrzałą młodzież, która
z ogromnym zrozumieniem i wielkimi emocjami wykonywała muzykę Fryderyka Chopina.

Urodzeni po 1995 roku w świecie bez granic, połączeni internetem i mediami społecznościowymi, szukają swojego miejsca – tacy właśnie są nasi artyści Eva Gevorgyan i Piotr Alexewicz, należący do Generacji Z.

            4 kwietnia na jednej z najbardziej prestiżowych scen koncertowych w Polsce ICE Kraków wystąpi dwoje wspaniałych pianistów; dwie artystyczne osobowości, które zdobyły serca wielu tysięcy melomanów na całym świecie.

Słowo o artystach i programie powie Marek Dyżewski – wybitna postać polskiej publicystyki muzycznej.  Zarówno na antenie telewizyjnej jak i radiowej komentował największe odbywające się w Polsce międzynarodowe imprezy muzyczne: Międzynarodowy Festiwal Oratoryjno-Kantatowy „Wratislavia Cantans”, Międzynarodowy Konkurs Dyrygencki im. Grzegorza Fitelberga, Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego i Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina.

Koncert będzie bardzo cennym wydarzeniem wpisującym się w ogólnopolski kalendarz najważniejszych wydarzeń kulturalnych. Jest on realizowany w ścisłej współpracy Centrum Kongresowego ICE Kraków z Agencją Artystyczną Pro Musica z Wrocławia.

 

W PROGRAMIE:

Eva Gevorgyan

L. v. Beethoven: Sonata Nr. 17 d-moll op. 31 Nr. 2 "Der Sturm"

F. Chopin: Sonata Nr. 2 b-moll op. 35

A. Scriabin: wybrane Preludia z cyklu 24 Préludes op. 11

Piotr Alexewicz

1. F. Chopin - Walc Des-dur i As-dur op. 64

2. F. Chopin - Polonez es-moll op. 26

3. R. Schumann – Faschingsschwank aus Wien op. 26

4. J.P. Rameau – Le rappel des oiseaux

5. M. Ravel - Toccata ( z "Nagrobku Couperin'a")

[info. pras]

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.