Międzynarodowy Konkurs Muzyki Organowej im. J.P. Sweelincka w Gdańsku

-
18.09.2021

Odbywający się co trzy lata Konkurs Organowy im. J.P. Sweelincka ma już odpowiednią tradycję. W tym roku ma miejsce jego XI edycja. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: Interpretacji i Improwizacji.

Po wstępnej selekcji na podstawie nagrań, przesłuchania Konkursu Interpretacji odbędą się najpierw w kościele św. Mikołaja, a następnie (finały) w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, natomiast przesłuchania konkursu improwizacji odbędą się tylko w Filharmonii.

 

O randze konkursu świadczy Jury, w którego skład wchodzą wybitni organiści z najważniejszych ośrodków pedagogicznych Europy. W Jury Konkursu Interpretacji zasiądą: prof. Christophe Mantoux z Paryża, prof. Daniel Zaretsky z Petersburga, prof. Jaroslav Tůma z Pragi, dr hab. Krzysztof Urbaniak z Łodzi, prof. Roman Perucki z Gdańska i dr hab. Jarosław Wróblewski z Warszawy. Zaś w Jury Konkursu Improwizacji: prof. Wolfgang Seifen z Berlina i prof. Julian Gembalski z Katowic oraz prof. Jaroslav Tůma i prof. Roman Perucki.

 

W ramach Konkursu odbędą się trzy koncerty z udziałem jurorów: Christophe’a Mantoux (24/09), Daniela Zaretskiego (24/09) i Wolfganga Seifena. Natomiast 26 września będzie miał miejsce Koncert Finałowy z udziałem laureatów Konkursu.

Sala koncertowa
24-26/09/2021, piątek, godz. 19:00
Bilety w cenie: 16 zł
Karnet w cenie 30 zł na wszystkie trzy koncerty 24-26/09 do kupienia w kasie PFB, Ołowianka 1
 
Wystąpią:
24/09  - Christophe Mantoux – organy; Daniel Zaretsky – organy
25/09 - Wolfgang Seifen – organy
26/09 - laureaci Konkursu Interpretacji oraz laureaci Konkursu Improwizacji

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.