Między klasyką a jazzem - koncert Pianohooligana w Filharmonii Łódzkiej [KONKURS!]

fot. arch. FŁ

Osobiście nieśmiały, na scenie niepokorny, lubi się w swojej jazzowej twórczości inspirować klasyczną muzyką europejską oraz rodzima muzyką polską… kto? Oczywiście Piotr Orzechowski, bardziej znany pod swoim scenicznym pseudonimem „Pianohooligan”.

18 maja w Filharmonii Łódzkiej usłyszymy w wykonaniu artysty utwory z jego najnowszej płyty 24 Preludes & Improvisations". Ten cykl 24 preludiów i odpowiadających im improwizacji, ułożonych chromatycznie w 12 tonacjach koła kwintowego w trybach dur i moll nawiązuje formą do 24 preludiów i fug Jana Sebastiana Bacha, można też doszukać się tu też odniesień do cyklu 24 Preludiów op. 28 Fryderyka Chopina. Nawiązania do mistrzów muzyki klasycznej nie przeszkodziły jednak Orzechowskiemu stworzyć dzieła w pełni indywidualnego, pełnego emocji, charakteryzującego się umiejętnym wykorzystaniem brzmienia, niekiedy preparowanego, fortepianu i pełnego wyczucia użycia ciszy.

Jesteście ciekawi? Wybierzcie się na koncert! Mamy dla Was podwójne bilety! Aby je wygrać należy w komentarzu pod artykułem odpowiedzieć na pytanie konkursowe: wymień 3 tytuły płyt Piotra Orzechowskiego. Biletami nagrodzimy pierwszą osobę, która udzieli poprawnej odpowiedzi.

***
Filharmonia Łódzka
18 maja 2019, 19.00
Koncert jazzowy "Pianohooligan"

W programie kompozycje z płyty "24 Preludes & Improvisations"

Wykonawcy:

Piotr Orzechowski – fortepian

{red.}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów