Metallica wyróżniona Polar Music Prize

fot. Kreepin Deth

Polar Music Prize 2018 została przyznana amerykańskiemu zespołowi Metallica. Od czasów emocjonalnego zgiełku Wagnera i armat Czajkowskiego nikt nie stworzył muzyki, która jest tak fizyczna i wściekła, a przy tym nadal przystępna – możemy przeczytać w uzasadnieniu komisji.

- Dzięki wirtuozerskiej grze zespołu i wykorzystaniu ekstremalnie przyspieszonych temp, Metallica przeniosła muzykę rockową do miejsc, gdzie jeszcze nigdy nie była. W świecie Metalliki zarówno sypialnia nastolatka, jak i koncertowa hala może być zamieniona w Valhallę. Moc bezkompromisowych albumów zespołu pomogła milionom słuchaczy zmienić ich poczucie alienacji w supermoc.

Polar Music Prize to nie lada wyróżnienie. Nagroda ta, ustanowiona w 1989 roku przez Stiga Andersona, byłego menedżera zespołu ABBA, który przekazał na jej cel 42 miliony koron szwedzkich, bywa nazywana muzycznym Noblem. Metallica znajdzie się w godnym towarzystwie laureatów. Nagrodę te otrzymał m. in. (jako jedyny Polak) Witold Lutosławski, a spośród muzyków rockowych takie gwiazdy jak Paul McCartney, Elton John czy Bob Dylan.

- Otrzymanie Polar Music Prize to niesamowita rzecz. To stawia nas w bardzo zacnym towarzystwie. To wspaniałe potwierdzenie wartości wszystkiego, co Metallica zrobiła przez ostatnie 35 lat. Czujemy równocześnie, że teraz jest nasz najlepszy czas, a przed nami jeszcze wiele dobrych lat – komentuje Lars Ulrich.

{MN, źródło: AntyRadio}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów