Ogólnopolski Konkurs „Szukamy Polskiego Szekspira”. Masterclass już dostępne!

-
26.10.2021

W ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Szukamy Polskiego Szekspira” Teatr Polski w Bydgoszczy i Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów Dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ przygotowały masterclassy z wybitnymi dramatopisarkami i dramatopisarzami. Pierwsze nagrania - z Marią Wojtyszko i Julią Holewińską - są już dostępne na www.vod.teatrpolski.pl .

 

Nabór tekstów do XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Dramatopisarzy i Dramatopisarek „Szukamy Polskiego Szekspira” został ogłoszony we wrześniu. Odbiorcami tego unikalnego na skalę Polski konkursu od jego pierwszej edycji w 1984 r. są młodzi twórcy (12 - 21 lat) próbujący swoich sił w dramaturgii i dramatopisarstwie.

 

Konkursowe sztuki mają mieć formę monodramu (utworu scenicznego na jednego wykonawcę), inspirowanego hasłem „Głos ludzki”. Teksty należy nadsyłać razem ze zgłoszeniami w nieprzekraczalnym terminie do 1 listopada 2021 r. Regulamin konkursu znajduje się na stronie www.teatrpolski.pl oraz www.assitej.pl w zakładkach dotyczących konkursu.

 

Więcej informacji o konkursie – tutaj.

 

Dla biorących udział w konkursie przygotowane zostały masterclassy z udziałem:

 

  • Julii Holewińskiej – dramatopisarki i dramaturżki, zastępczyni dyrektora ds. programowych Teatru Polskiego w Bydgoszczy,
  • Marii Wojtyszko – scenarzystki, dramatopisarki i dramaturżki, kierowniczki literackiej Wrocławskiego Teatru Lalek,
  • Davita Gabuni – scenarzysty i producenta, koordynatora międzynarodowych programów edukacyjnych i projektów medialnych, kierownika literackiego i głównego dramaturga w Royal District Theatre (Tbilisi).

 

Pierwsze dwa nagrania są już dostępne na platformie VOD Teatru Polskiego w Bydgoszczy – www.vod.teatrpolski.pl. Wykład Davita Gabuni będzie dostępny już wkrótce!

 

Co zrobić, by obejrzeć dostępne materiały? Wystarczy założyć bezpłatne konto na platformie VOD, następnie wybrać interesujące nagranie i gotowe.

 

Dostęp do materiałów jest bezpłatny.

 

{info.pras.}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.