MARCOWE PREMIERY W OPERZE NA ZAMKU W SZCZECINIE

projekt plakatu: Agata Pełechaty

W marcu Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na dwie premiery. Spekatkl na motywach opery Czajkowskiego w reżyserii Pii Partum zawita na scenę już szótego marca. Dwa tygodnie później kolejna premiera - recital Ewy Olszewskiej i Olgi Bilej. 

6 marca, godz. 19:00 
Spektakl "Eugeniusz i Tatiana – Zakręt" w reżyserii Pii Partum i pod kierownictwem muzycznym Jerzego Wołosiuka na motywach opery „Eugeniusza Oniegina” Piotra Czajkowskiego.

"Pobocze autostrady... Spotkania przy drodze kochanków. Ich pełne desperacji emocje i rozmowy... Kłótnie i wyznania miłości. Płacz za kierownicą, przydrożny papieros czy kawa... Współczesny pejzaż emocjonalny – skrzyżowany z poetycką i nostalgiczną przyrodą w tle... Zima, suche trawy, wiatr, mgły czy deszcz... Współczesny Oniegin. Pozbawiony XIX wiecznego konwenansu, pojedynków, niezbyt już aktualnego obowiązku wychodzenia za mąż.... "Oniegin", z którego wypreparowujemy i poddajemy analizie jedynie najgłębsze uczucia jego głównych bohaterów. Ich zaskakująco ponadczasowe i tak dobrze nam znane burzliwe meandry – zakręty uczuć... Wzajemne, wieczne mijanie się, rozmijanie w miłości – niczym w "Śnie nocy letniej" Szekspira. "Oniegin" – filmowy, nam współczesny - bliższy?"

- mówi o sektaklu Pia Partum - reżyser.

Cena biletu: 30 złotych
Premiera dostępna będzie także online w płatnej usłudze VOD. 

Więcej informacji: https://www.opera.szczecin.pl/repertuar/eugeniusz-i-tatiana-zakret 

20 marca, godz. 19:00 
"Klucz do poezji"
 – recital Ewy Olszewskiej (sopran) i Olgi Bilej (fortepian). 

 

 
A gdyby tak na chwilę przenieść się w surrealistyczny świat snów i podświadomych myśli?... Dzięki genialnej muzyce Benjamina Brittena oraz ponurym, zmysłowym, często nieprzeniknionym tekstom Arthura Rimbauda postaramy się przejść przez bramę rządzącego się zupełnie innymi prawami świata, do którego klucz ma tylko ten, kto powołuje go do życia… W części pierwszej naszego recitalu w cyklu Les Illuminations, op. 18 spróbujemy zatopić się w wizji tego niezwykłego świata. W drugiej części przeniesiemy się do niczym nieskrępowanej wyobraźni teatru absurdu z dodatkiem subtelności i niuansów, a Erik Satie, Manuel Rosenthal oraz Claude Debussy nam w tym pomogą.
 
- zapowiada Opera na Zamku.
 
Cena biletu: 20 zł
Więcej informacji: https://www.opera.szczecin.pl/repertuar/klucz-do-poezji 
 
{info.pras.}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów