Madama Butterfly w Operze Bałtyckiej - premiera już 11 czerwca!

-
26.05.2021

Opowieść o Cio-Cio-San, gejszy oddającej swoje serce marynarzowi, jest kwintesencją opery, a jednocześnie mistrzowskim dziełem Giacoma Pucciniego.

Ta wielowymiarowa opowieść nie tylko wydobywa to, co w gatunku opery najwartościowsze, ale i uświadamia odbiorcy paradoks miłości. Muzyka trzyma publiczność przez cały spektakl w emocjonalnym napięciu aż do tragicznego finału, w którym dokonuje się prawdziwa eksplozja uczuć.

W repertuarze Opery Bałtyckiej dzieło to pojawiło się zaledwie trzykrotnie, a to ze względu na szaloną popularność pierwszej inscenizacji z 1951 roku. Zeszła ona z afisza dopiero w roku 1997, tylko ze względu na całkowite wyeksploatowanie warstwy scenograficznej.

Ciekawe, czy premiera 11 czerwca 2021 roku powtórzy ten sukces i grana będzie przez kolejne dekady istnienia Opery Bałtyckiej w Gdańsku?

José Maria Florêncio kierownictwo muzyczne
Romuald Wicza-Pokojski
reżyseria

Hanna Wójcikowska-Szymczak scenografia

Premiera

11 czerwca 2021 (piątek), 19:00

Spektakle

12, 13, 15 czerwca 2021

Aktualny repertuar, zgodny z obowiązującymi obostrzeniami, dostępny jest na operabaltycka.pl

Premiera dofinansowana została ze środków Miasta Gdańska

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.