London Symphony Orchestra w telewizji Arte

12.05.2021
fot. mat. pras.

W czasach pandemii COVID-19 determinacja muzyków jest ogromna. Chcemy koncertować, chcemy dzielić się emocjami z ludźmi. Przykładem tego może być nowy projekt London Symphony Orchestra.

Zaproszona na festiwal w Aix-en-Provence wspomniana London Symphony Orchestra pod batutą Duncana Warda została zmuszona przez panującą na świecie sytuację do transmitowania swoich występów z Londynu. W stolicy Wielkiej Brytanii, w interesującej scenerii zabytkowego kościoła St. Luke's, został zorganizowany program „transatlantycki” z utworami Leonarda Bernsteina (świetne „Three Dances Episode” z broadwayowskiego musicalu „On the Town” z 1944 r.), Gabriela Fauré („Dolly Suite” op. 56 z lat 1893–1896, tu w orkiestracji Rabaud), Hektora Berlioza („Scène d'amour” z symfonii chóralnej „Romeo i Julia” z 1839 r.) i George'a Gershwina („Promenade” [„The Real McCoy”; „Walking the Dog”] z 1937 r. oraz pełna energii „Overture: Strike up the Band” z 1927 r.). Za filmową realizację przedsięwzięcia odpowiadają Philippe Beziat oraz Isabelle Julien. Dobór repertuaru może sprawić wiele przyjemności, a wykonanie pozostaje oczywiście na najwyższym światowym poziomie. Cieszy też fakt zamieszczenia krótkich wypowiedzi artystów, będących narratorami filmowego koncertu. Z tego nagrania bije prawdziwa radość i tęsknota za publicznością!

ZOBACZ:

https://www.arte.tv/pl/videos/098486-008-A/london-symphony-orchestra/

(MB)

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Dodaj komentarz