Lang Lang: szkoła na fortepian – elementarz dla przyszłych mistrzów klawiatury

-
10.06.2021

Jeśli zaczynać przygodę z fortepianem, to tylko z najlepszymi! Od dzisiaj dostępna jest polska wersja trzyczęściowego elementarza do nauki gry na fortepianie metodą Lang Langa.

Gdyby zapytać wirtuozów fortepianu co złożyło się na ich sukces, wśród odpowiedzi z pewnością znalazłaby się ta o wytrwałym, regularnym ćwiczeniu. Taką drogą podążali wszyscy koncertujący muzycy.

Od dzisiaj każde dziecko może zacząć naukę gry na fortepianie metodą opracowaną przez jednego z największych pianistów naszych czasów: Lang Langa. Publikacja, którą zachwyca się cały świat, jest już dostępna w polskiej wersji językowej.

Lang Lang: szkoła na fortepian to:

  • metoda opracowana przez przez wirtuoza fortepianu

  • trzyczęściowy, kolorowy elementarz z atrakcyjnymi ilustracjami dla łatwego zapamiętania i utrwalania wiedzy

  • metoda małych kroków

  • dbałość o równowagę ćwiczeń dla prawej i lewej ręki

  • krótkie, zabawne i pomysłowe melodie i utwory

  • ćwiczenia i zagadki muzyczne uzupełniające wiedzę muzyczną

  • uatrakcyjniające przebieg nauki ścieżki audio z melodiami z podręcznika, akompaniamentami oraz utworami koncertowymi w wykonaniu Lang Langa

Publikacja będzie wsparciem dla najmłodszych adeptów gry na fortepianie. Metoda, którą proponuje Lang Lang, polega na uczeniu poprzez zabawę. Język książeczek jest dopasowany do percepcji dzieci, a bezpośredni styl odbiega od tradycyjnej narracji typowego podręcznika. Główny bohater staje się wesołym przewodnikiem i kolegą uczącego się grać dziecka.

Lang Lang: szkoła na fortepian to nie tylko pomoc przy stawianiu pierwszych kroków w grze na instrumencie. To także wsparcie rozwoju wyobraźni i poczucia estetyki młodego pianisty. Integralną częścią publikacji są pliki audio z koncertowymi nagraniami wybranych utworów z klasycznego repertuaru pianistycznego. Oprócz ćwiczeń, na kartach książeczek znajdziemy również reprodukcje słynnych obrazów, powiązanych z nagranymi utworami, zachęcającymi do wielokierunkowego odbioru sztuki: zadaniem ucznia jest posłuchanie utworu „opisującego” obraz.

Ucz się od najlepszych! Ćwicz z Lang Langiem!

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.