Krytyka muzyczna 2.0 - ostatnie dni zapisów!

27.09.2017
fot. Freeimages

Program adresowany jest do polskich muzykologów, teoretyków muzyki, recenzentów i krytyków oraz do osób reprezentujących szeroko rozumianą humanistykę, które zamierzają poznać zasady krytyki muzycznej, lub podnieść jej jakość.

Tematem VI edycji programu „Krytyka muzyczna 2.0” jest World Music. Udział w programie obejmuje uczestnictwo w wykładzie teoretycznym, warsztatach i wydarzeniach w ramach Targów Muzyki Świata WOMEX 2017 w dniach 25 – 29 października br. oraz publikację powstałych w wyniku realizacji programu tekstów.

Wykład inauguracyjny wprowadzający w tematykę World Music i krytyki muzycznej wygłosi dr Łukasz Smoluch. Warsztaty poprowadzi Ewelina Grygier.

Łukasz Smoluch – muzykolog, adiunkt w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Pracownia Badań nad Muzyką Tradycyjną i Popularną), pracownik Instytutu im. Oskara Kolberga. Obszar jego zainteresowań badawczych obejmuje muzykę tradycyjną widzianą z perspektywy jej roli w kształtowaniu tożsamości jednostek i grup (zwłaszcza w odniesieniu do diaspory i procesów globalizacyjnych). Obejmuje także inne zagadnienia z zakresu antropologii muzyki, jak wykorzystywanie folkloru w muzyce popularnej czy badanie muzyki przy użyciu Internetu.

Ewelina Grygier – muzyk i etnomuzykolog. Absolwentka Muzykologii oraz Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM oraz Studium Doktoranckiego IS PAN. Zawodowo związana ze Zbiorami Fonograficznymi Instytutu Sztuki PAN i projektem Usłyszeć Taniec. Regularnie publikuje na łamach „Ruchu Muzycznego”, w „Piśmie Folkowym” (autorska rubryka „Etnolektura”). Dla Instytutu Muzyki i Tańca prowadzi blog „Tradycje Muzyczne”.

Partnerami Instytutu Muzyki i Tańca przy realizacji tegorocznej edycji programu „Krytyka muzyczna 2.0” są Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek i Pismo Folkowe.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 2 października 2017 r., zaś termin wyboru wniosków 10 października 2017r. Po tym terminie lista zakwalifikowanych przez komisję wnioskodawców zostanie ogłoszona na stronie internetowej Instytutu.
Zgłoszenia należy przysyłać wyłącznie w wersji elektronicznej na adres: [email protected] [zeskanowany formularz aplikacyjny i opinia promotora licencjatu, pozostałe załączniki w formacie word].

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.imit.org.pl w zakładce „programy”.

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl +48 579 667 678

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.