Kopciuszek sto lat wcześniej...w Gdańsku

16.10.2021

W pewien jesienny wieczór wpadliśmy do Opery Bałtyckiej na balet z muzyką S. Prokofiewa „Kopciuszek”. To niezwykłe widowisko zapewniło nam całe spektrum wzruszeń.

 

Nie było tu ani jednego złego, niedopasowanego ruchu. A show absolutnie skradły dwie złe siostry. Niezwykle pomysłowo potraktowany został tu taniec – klasyczny zarezerwowany dla głównej bohaterki i jej otoczenia, a dla sióstr i macochy ten nowoczesny, nieco wynaturzony i komiczny (ale niepozbawiony elementów wymagających bardzo wysokich umiejętności tanecznych). Całości sznytu dodawały piękne kostiumy zanurzone w stylistyce lat 20. ubiegłego wieku. Aż ciarki przechodzą, gdy pomyślimy, że od tamtego czasu minęło już sto lat! Ciarki zresztą mieliśmy do samego końca. Tancerzom towarzyszyła orkiestra w doskonałej formie, tym razem schowana w orkiestronie. Przyznać musimy, że przyzwyczailiśmy się już do widoku muzyków, jednak ich wizualna nieobecność dała nam nadzieję na to, że wreszcie wróci normalność. Czego sobie i wszystkim artystom życzymy.

 

(KAW)

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl +48 579 667 678

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.