Koncert Filharmonii Łódzkiej w klimacie świąt Bożego Narodzenia

13.01.2021
Koncert Filharmonii Łódzkiej w klimacie świąt Bożego Narodzenia

W styczniu Filharmonia Łódzka pozostaje w klimacie świąt Bożego Narodzenia. Podczas pierwszego w nowym roku koncertu utwory o tej tematyce wykona Orkiestra Symfoniczna FŁ pod batutą Agnieszki Nagórki.

W programie znajdą się fragmenty dwóch Oratoriów na Boże Narodzenie: Johanna Sebastiana Bacha i Camille'a Saint-Saënsa. Zabrzmi też Tryptyk Botticelliański Ottorina Respighiego, zainspirowany obrazami renesansowego mistrza Sandra Botticellego, którego jedna z części nosi tytuł "Pokłon Trzech Króli". Rozważaniom tajemnicy Wcielenia poświęcona jest część „Et incarnatus est" z Mszy c-moll KV 427 Wolfganga Amadeusa Mozarta. Patie solowe zaśpiewają Aleksandra Kubas-Kruk i Magdalena Szymańska. Sopranistka Aleksandra Kubas-Kruk wykonuje zarówno partie operowe, jak i oratoryjne. Była solistką Opery Wrocławskiej, stale współpracuje z Teatrem Wielkim – Operą Narodową. Występuje w ważnych salach koncertowych, m.in: w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, Concertgebouw w Amsterdamie, Tonhalle w Zurychu czy Tschaikovsky Hall w Moskwie.

15 stycznia 2021, 18.55
BEZPŁATNA TRANSMISJA ONLINE

Wykonawcy:
Aleksandra Kubas-Kruk – sopran
Magdalena Szymańska – sopran
Agnieszka Nagórka – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna FŁ

Program:
C. Saint-Saëns – Prolog z Oratorium na Boże Narodzenie op. 12
J.S. Bach – „Flößt mein Heiland, flößt dein Namen” i „Nun ein Wink von seinen Händen” z Oratorium na Boże Narodzenie BWV 248
O. Respighi – Tryptyk Boticelliański
W.A. Mozart – „Et incarnatus est” z Mszy c-moll KV 427

Koncert będzie można obejrzeć w formie bezpośredniej transmisji online na YouTube.

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.