Kayah & Gang Tango [koncert Św. Jan Od-Nowa]

-
14.07.2021

Już w najbliższą sobotę w Centrum św. Jana odbędzie sie koncert Św. Jan Od-Nowa w wykonaniu Kayah & Gang Tango. Tym razem usłyszmy gorące tanga świata od Astora Piazzolii, przez Gardela, Gade, Rodrigueza, Szpilmana aż do Petersburskiego.

Kompilacja kompozycji polskich i argentyńskich nawiązuje do kolebki i wzoru stylu, czyli tanga argentyńskiego, ale także odnosi się i pielęgnuje ogromny dorobek twórczości tangowej kompozytorów polskich okresu międzywojennego. Pisywali je zarówno autorzy muzyki lekkiej, jak i kompozytorzy muzyki poważnej. Mówi się o około 3000 tang polskich z tego okresu, pisywanych przez uwięzionych w Warszawskim Getto Polsko - Żydowskich kompozytorów.

 

Jeden z najwybitniejszych poetów tanga Enrique Santos Discépolo nazwał tango piękną myślą, którą się tańczy, dlatego w skład GANG TANGO wchodzą najwybitniejsi polscy mistrzowie tanga.

Całość muzycznie poprowadzona przez najwybitniejszych muzyków, wirtuozów GANG TANGO pod muzycznym kierownictwem kontrabasisty - Sebastiana Wypycha.

Gwiazdą koncertu jest KAYAH, która w mistrzowski sposób wciela się w rolę argentyńskiej diwy tango interpretując perły Tango Nuevo m.in. Marię de Buenos Aires, Oblivion, Libertango, czy Ostatnią Niedzielę.

Na program koncertu, składają się najsłynniejsze tanga Piazzolli i tanga świata m.in. Gardela, Gade, Rodrigueza, Szpilmana czy Petersburskiego. 

 

Kayah & Gang Tango | KONCERT "Św. Jan Od-Nowa"

Miejsce wydarzenia: Centrum św. Jana

Start: godz. 19.00

Wstęp: bilety 40/80 zł, nie są już dostępne online. Przeznaczono pulę biletów na godzinę przed koncertem w Centrum św. Jana

Zniżka przysługuje uczniom i studentom do 24 r.ż., rencistom i emerytom oraz posiadaczom Metropolitarnej Karty do Kultury.

 

GANG TANGO - założony w 2015 roku przez kontrabasistę Sebastiana Wypycha, to jeden z niewielu zespołów tangowych nawiązujący stylem gry do dawniej istniejących w Argentynie 'Orquesta Tipica' oraz czerpiący inspiracje bezpośrednio z oryginalnego zespołu Astora Piazzolli - Quinteto Nuevo, ale także nawiązujący stylistycznie do zespołów tangowych przedwojennej Warszawy.

 

Wydarzenie w ramach projektu Św. Jan Od-Nowa - cyklu wydarzeń organizowanych w Centrum św. Jana od lipca do grudnia 2021: wystawa, koncerty, konferencja naukowa, warsztaty i wykłady.
Po odbudowie i rewitalizacji, przeprowadzonej przez Nadbałtyckie Centrum Kultury, zabytkowy obiekt pokazał nowe oblicze, a Gdańsk i Pomorze zyskało wielofunkcyjną przestrzeń kulturalną, gdzie na wielu płaszczyznach realizujemy hasło Kultura w gotyckich murach!

 

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska

 

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.