Kankan czyli zawracanie głowy nogami

23.01.2015

Kankan – symbol roztańczonej Europy wieku XIX. Symbol przełamywania barier obyczajowych, a dla niektórych znak złego smaku… 

Jedno jest pewne - do dziś Kankan funkcjonuje jako znak szaleńczej zabawy i francuskiego kabaretu Moulin Rouge. Jednak kankanowa rewolucja obyczajowa nie byłaby możliwa, gdyby nie wcześniejsze wydarzenia rozgrywające się na salach balowych. Wszak nie można zapominać, że pierwsze oznaki swobód obyczajowych przyniósł walc, którego fenomen obserwujemy do dziś. Najnowszy speaking concert o zawracaniu głowy nogami opowiada o tańcu, który zrewolucjonizował europejską obyczajowość. Przyjdźcie, jeśli jesteście ciekawi odpowiedzi na pytania:

  • ·Na czym polegał fenomen walca i dlaczego wiedeńczycy mieli dość menueta?
  • ·Dlaczego Kongres wiedeński trwał tak długo i kto zapłacił za wielomiesięczne zabawy nocne jego uczestników?
  • ·W jaki sposób rozpad małżeństwa Straussów przyczynił się do rozwoju walca (i historii muzyki)?

Zapraszamy w podróż do kraina najpopularniejszych tańców XIX-wiecznych. Na finał oczywiście kankan z operetki Jaquesa Offenbacha. Poza tym najsłynniejsze walce, polki i kadryle Johanna Straussa ojca i syna.

Wydarzenie na Walentynki 14.02.2015 o godzinie 19 w Auli UAM w Poznaniu.

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl +48 579 667 678

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.