Jazz w Łazienkach Królewskich: „Mów spokojniej”

Już 19 stycznia 2018 r. drugą odsłonę serii Jazz w Łazienkach Królewskich zainauguruje koncert z projektem „Mów spokojniej”, czyli twórczość poetycka Adama Zagajewskiego wraz z muzyką skomponowaną przez zdobywcę nagrody Grammy, Włodka Pawlika. Tego wieczoru w niepowtarzalnych przestrzeniach Teatru Królewskiego wystąpią znakomici wokaliści jazzowi: Natalia Wilk, Marek Bałata, Łukasz Jemioła oraz combo jazzowe złożone z młodych utalentowanych jazzmanów - Weezdob Collective. Na scenie pojawi się również sam poeta Adam  Zagajewski, czytający  wiersze do improwizacji fortepianowych Włodka Pawlika.

Płyta „Mów spokojniej”, stanowiąca niepowtarzalną synergię między poezją i dźwiękiem, to efekt współpracy poety Adama Zagajewskiego i kompozytora Włodka Pawlika. Na krążku znajduje się 15 utworów skomponowanych przez uznanego na świecie pianistę m.in. do takich wierszy, jak „Senza Flash”, „Filozofowie”, „W cudzym pięknie”, „Spróbuj opiewać okaleczony świat”, „Miasto”, „Nigdzie”, „Podziemne pociągi”. Do współpracy przy realizacji projektu Włodek Pawlik zaprosił znakomitych muzyków: Marka Bałatę, Łukasza Jemiołę oraz Natalię Wilk, a także zespół Weezdob Collective.

Podczas koncertu w Teatrze Królewskim, który odbędzie się 19 stycznia 2018 r. o godz. 19.00, usłyszymy wszystkie utwory z płyty „Mów spokojniej”. Wybrzmią kompozycje o różnej rytmice i nastroju, wzruszające i skłaniające do refleksji.

Bilety na koncert „Mów spokojniej” od 9 stycznia 2018 r. sprzedawane będą w kasach Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, w cenie 120 zł bilet normalny, 90 zł – ulgowy. 

Cykl „Jazz w Łazienkach Królewskich”, który odbywa się w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii, to jedyne w swoimi rodzaju połączenie wyjątkowej estetyki miejsca z jazzem na najwyższym światowym poziomie. Patronat nad koncertami objął Włodek Pawlik, wybitny kompozytor, laureat nagrody Grammy, który osobiście odpowiada za ich program. Od października do grudnia 2017 r. w Teatrze Królewskim rozbrzmiewały utwory z płyty "Night in Calisia” w wykonaniu zespołu Włodek Pawlik Trio, poezję Jarosława Iwaszkiewicza w muzycznej aranżacji Włodka Pawlika, kompozycje z płyty "Lonely Journey" grane przez kwartet Łukasza Pawlika i amerykańskiego gitarzystę Mike’a Sterna oraz bożonarodzeniowe kolędowanie Urszuli Dudziak i Grażyny Auguścik w towarzystwie zespołu Włodek Pawlik Trio.

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów